Patronsuz Medya

Devrimci Kemal, o binaları yıkabilir misin?

Necdettin Efendi - 8 Eylül 2014  


Bizim ülkede lâf salatası fiks menü. Sağa kaymakla suçlandığında kürsüyü yumruklar, sert erkek pozları takınıp, "ben dersimli Kemal'im, ben devrimci Kemal'im" der genel başkanlığı kaparsın, formül bu kadar basit.

Peki senin neren devrimci, Kemal Abi, bi anlat da bilelim.

İlhan Selçuk'tan filân alıntı yapınca ya da Dersimli Alevi soyundan gelince otomatikman devrimci mi olunuyor? Bu kadar ucuzladı mı devrimcilik?

Emekçiler sapır sapır kırılıyor kentsel rant cinayetlerinde. Devrimciliğin fıtratında o meselenin takipçisi olmak yok mudur?

Örneğin, çıkıp diyebiliyor musun: "Ben iktidara geldiğimde mahkeme kararlarını ve insanî değerleri hiçe sayarak yapılan tüm o beton zırıltıları, şehrin kalbine saplanan o gökdelenleri, ormanları yara yara ilerleyen o otoyolları, o köprüleri yıkacağım… Tüm yıkım ve moloz taşıma masraflarını da bunları yapan müteahhitlerle onların arkasında duran resmi sorumlulardan tahsil edeceğim… Bunu kişisel kaprisim olarak değil, hukukun ve vicdanın gereğini yerine getirmek için yapacağım… Eğer bu süreçte başıma olmadık bir hal gelirse partim bu bayrağı kapıp hedefine ulaştıracaktır, bu bizim size namus ve şeref sözümüzdür…"

Diyebiliyor musun?

İşte o zaman "helal olsun, hakikaten devrimciymiş Kemal Abimiz" der ve tıpış tıpış yürüyerekten gider, kırk senedir oyumu esirgediğim partine gönül rahatlığıyla oy veririm.

Bunu diyebilecek kadar devrimciysen, bak şuraya yazıyorum, bu ülkenin başbakanı olursun.

Dersimli ve Alevi olduğundan şüphemiz yok. Aldık kabul ettik. Ne var ki anadan atadan tevarüs ederek edindiğin bu özellikler hiç kimseyi beleşten devrimci yapmaz, insanı güldürme. Amacın totoloji yapıp durumu idare etmek değilse, hakikaten devrimci isen ve hep öyle anılmak istiyorsan, bunun yolu emekçinin ve tüm ezilenlerin hukukunu kararlılıkla savunmaktan geçer.

Bunları bir yere not et Kemal Abiciğim. Bütünleme sınavında buralardan soru gelebilir.

Yorumlar

Devrimci Kemal o binaları yıkamaz, ama belki işçi ölümleriyle ilgili hükümete çemkirirken, tazminatla ilgili yasada bulunan "sebepsiz zenginleşme" bölümünün değiştirilmesine öncülük edip, meclise bir yasa teklifi sunabilir.

Yok, bunu da yapamaz.

Ticaret kanununu kuşa çeviren CHP sermayenin önüne böyle bir yasa koyamaz. E onu yapamaz bunu yapamaz, CHP ne yapar? Kurultay yapar. Bundan böyle CHP'ye CKP (Cumhuriyetçi Kurultay Partisi) denmesini teklif ediyorum. Nasıl olsa 2015 yılında da kurultay var.

Silly Billy - 13 Eylül 2014 (12:11)

diYorum

 

Necdettin Efendi ve onun gibiler neler yazdı?

91
Derkenar'da     Google'da   ARA