Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 22 yazı var   →   1 / 3

  • Aydın

Kendisi için Aydın

Necdet Şen - 16 Kasım 2004

Yaşadığı hayat, onu muktedirlerin borazanı yapmıştır. Bize doğruyu söyleyemez. İş işten geçtikten (işsiz kaldıktan) sonra günah çıkarmakla yetinir belki.

Masaya buyur! Ne içersin?

Necdet Şen - 3 Ağustos 2003

Yazarları imza günü ve söyleşi için üniversitelerine davet edip sonra da yumurta yağmuruna tutanları da sonra hep birlikte tanıdık. O nedenle, kusuruma bakma sevgili okurum, ben imza günü ve söyleşi yapmıyorum. Neden mi?

Ünlü yazar Filânca'dan İmza Günü ve Söyleşi

Necdet Şen - 3 Ağustos 2003

O epeydir paçasını plaza dünyasına kaptırmış, zaman zaman patron kavgalarına bulaşmakta ve bu yanlış yerlerde harcanmakta olan pırıltılı bir adamdır. İnşallah çok geç olmadan, ayakları üstünde dimdik yürüyerek ve alnının akıyla terk eder oraları.

Dantellektüel!

Ali Türkan - 6 Mayıs 2003

Değerleri, yalnızca kendi baktığı yerden görür; müzik onun dinlediği müziktir, kitap onun okuduğu kitaptır, yemek onun yediği gibi yenmelidir.

Müfredat Aydını

Necdet Şen - 27 Nisan 2003

Sadece insanlar değil, bazen toplumlar da zihnen hasta ve kör olabilir! Üzerinde doğup büyüdüğümüz, çoluk çocuğumuzun nafakasını kovaladığımız, sömürüldüğümüz, horlandığımız bu ülke de böyle bir döneme ten geçiyor.

Entellektüele dikiz!

Ali Türkan - 1 Ağustos 2002

Dört ressam, iki şair adı sayıp okuyucularının senin yanında ne kadar değersiz olduklarını vurgularken, entellektüelliğin olmazsa olmaz koşulu, mazlumun yanında yer almaya böylesine es geçmen de yığınla ayıbından biri olsun emmoğlu.

Anneme meyhane işlettiğimi söylemeyin

Necdet Şen - 14 Nisan 2002

Bu ülkede (mağlup ya da yoksul) şu kadar solcu var mıdır arkadaş? Vardır. Peki bunlar müzik dinler mi arkadaş? Evet.

Sessizlik Suikasti

Ali Türkan - 22-23 Ocak 2002

Yalçın Küçük'ün kitaplarından birinde bi şey okumuştum. O da Marks'dan araklamış, killing by bilmemne diye bir şey sokmuş siyasî terminolojiye. Yalçın Küçük de sessizlik suikastı olarak çevirmiş.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

80
Derkenar'da     Google'da   ARA