Patronsuz Medya

Mediha Şen'le akraba mıyız?

  Necdettin Mamçakoğlu - 12 Ocak 2009


Ağlamakla inlemekle ömür gelip geçiyor…

Neden bilmem, dünden beri bu şarkıyı mırıldanıp duruyorum. Sevdiğim bir eserdir kendileri.

Bu arada, kendileri dedim de, maziyi hatırladım. Malum, insan yaşlandıkça bu maziyi hatırlama periyodu da sıklaşıyor.

Efendim, sene 1981, buralar hep dutluk, TRT1'de Yedi Tepeden diye bir müzik eğlence programı var. Kayhan Öztepe hazırlıyor. Ve orada sadece eli görünen bir karikatürist şarkı söyleyenlerin anlık ve doğaçlama karikatürlerini çiziyor.

Üçüncü programın sonunda (programın da sonu zaten, dördüncüsü yok) sunucu Güner Ümit karikatürler çizen gizli elin sahibini sahneye çağırdı. İnce uzun, çizerden çok terziyi andıran, dişlek, dörtgöz bir delikanlı; soyadı Şen.

O anda sahneden henüz inmemiş olan Mediha Şen Sancakoğlu da sunucunun diğer tarafında…

Çizilmiş karikatür solist hanımefendiye uzatıldı, hanımefendinin ay ben bu kadar şişman mıyım Necdet Bey, şimdi sizi dava etsem az mıdır? sitemine kös kös katlanılıp bir iki iltifatla gönlü alındı ve soyadlarınız şen, yoksa siz akraba mısınız? sorusuna da kendisiyle akraba değiliz, keşke olsaydık türünden yalaka bir cevap verildi.

Daha sonra bu kendisiyle kelimesi yüzünden bir güzel eleştirildi adı batasıca. Meğer bir hanımefendiyle konuşurken kendileriyle denmesi gerekiyormuş.

O nedenle bahse konu şarkıyı Mediha Şen Hanım'ın söylüyor olma ihtimaliyle biraz tırsıp kendileri dedim. Açıklamayı borç bilirim.

diYorum

Necdettin Mamçakoğlu ve arkadaşları neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

115