Patronsuz Medya

Hırsızın hiç mi suçu yok?

Fetrettin Efendi - 25 Aralık 2015  


Aldı sazı Başyüce, görelim hân'ım ne söyledi:

Lan bu ne lan! Bu ne laan! Bütün dünya bize düşman! Keferesi muselmanı, magriplisi maşrıklısı, cümlesi el ele vermiş etrafımızda halay çekip diş gösteriyor. Kınayandan sövene, ısırandan dövene, yalanımızı yüzümüze vurandan sibel opdik kablolarımızı kemirene, sistemimizi çökertene kadar ne ararsan mevcut.

Siz ne biçim delikanlısınız lan siz? Erkekseniz teker teker gelsenize!

Bir de içeride, yok savaş olmasın, yok insanlar ölmesin diye bık bık kafa ütüleyen zibidi çapulcu sarhoş taifesi. Çarparım ulan topunuzun ağzınıza! Patlatırım haa! Pat! Ha ha ha!

Bir de hariçten gazel okuyan ana muhalefet lideri var; adı da bir hoş, potin mi fotin mi ne, öyle bir şey.

Tamam da, bütün bu adı batasıcalar düne kadar niye düşman değildi de şimdi düşman?

Hı? Anlamadım? Bağır! Burdan duyulmuyor…

(Kalabalığın içinden cılız bir ses) "Evin içindeki şirretliğin ve çiğliğin prim yaptığını görüp, dünyaya karşı da kantarın topuzunu kaçıranın hiç mi suçu yok efendim? Bizim artık -mecburen- alıştığımız nobran, saygısız, düşmansı tavrı tüm dünyaya karşı takınan ve bundan kendisine fayda uman mübareğin demek istiyorum. Özür dilerim."

Kim ulan bunu söyleyen, kiiim, çabuk çıksın ortaya! Onu öyle bıraktırtmam! Bulun şunu!

Bunlar bizim Osmanlı'yı yeniden ihya edeceğimizi anladılar, korkularından birleştiler. Başka sebep arayanı pişman ederim!

* * *

Aldı sazı Fetrettin Efendi, görelim han'ım ne söyledi:

Bu doğru bak… Bu gidiş sahiden de son sürat o gidiş. Kervanın rotası bu minvalde kalacaksa, "Osmanlı Reloaded" bence de pek yakında vizyonda.

Osmanlı'nın Yıkılış dönemi tabii ki. Vakti zamanında yeni bir isim ve ufaltılmış ambalajla piyasaya sürülmüş ve de yüz yıldır iyi kötü hayatını idame ettirmeyi başarmış olan güncellenmiş sürümünün de piyasadan silinişiyle sonuçlanacak bu ahval.

Muhalefetsiz köyün, ayarı komple bozulmuş muhtarını kast ederek soruyorum: Hep elâlem suçlu, bunu anladık da, yahu, hırsızın hiç mi suçu yok?

Ehem. Teşbihte error,,, bazen oluur bazen olmaz. "Hırsız" sözünden yarası olan gocunsun. Asıl kast ettiğim, darbımeselin ana fikri.

Kaç yıldır dilimizde kıl tüy bitercesine söylüyoruz da anlayan kaç kişi? Böyle giderse diyoruz, kabak şunun bunun değil, topyekûn hepimizin başında patlar. Sadece laiklerin, sadece kürtlerin, sadece alevilerin, sadece solcuların, sadece paralelcilerin, otporcuların, köpeğiyle yatanların, afedersin ermenilerin değil; hepimizin.

Şunu da söylemek zorundayım ki, o gün geldiğinde, yüzde kırkdokuz buçukluk kınayı ithal edecek münhal tır filoları da bulamayabiliriz elimizin altında.

İster misin, geriye kala kala tek seçenek kalsın?

Bağlama eşliğinde terennüm edersek: "Şu karşı yayy laa dağa ğağğa göç Katar Katar…"

Allah muhafaza, bir de o gün geldiğinde Katar emirliği havadaki özel jetimize iniş izni vermeyip, ben seni tanımıyorum sen de kimsin be desin, bütün sırdaş hesaplarımızın üstüne konup, bizi kesilmiş sünnet derisi gibi ortada bıraksın? Ehem, "kurban derisi gibi" diyecektim…

Neyse, karamsarlığın ucu bucağı yok, hayata pozitif tarafından bakalım.

Çağırın ulan aragülleri, biraz da bizim selfimizi çeksin!

Şırraak! (deklanşör sesi)

diYorum

 

Fetrettin Efendi ve onun gibiler neler yazdı?

86
Derkenar'da     Google'da   ARA