Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 6 yazı var   →   1 / 1

  • Kültür

Okur Yazar

Sinem Hürmeydan - 12 Kasım 2013

Bu kadar az okurken, bu kadar çok yazan bir ülke olmamız tuhaf bir çelişki değil mi? Zira zihin, okudukça kendi yol haritasını çıkarmaya başlar. Okunan her satır bir geçit olur da, düşünce düşünceyi doğurur.

Eskiden kitapçılar vardı

Alper Uzun - 3 Haziran 2012

Tabletlerimiz varmış eskiden ama çok eskiden, tek kullanımlık, taştan tabletlerimiz. Şimdi ise modern zamanlarımızın tabletlerinin fonksiyonları saymakla bitmez.

3 Çocuk yapma 3 Kitap oku!

Mehmet Atılgan Aslan - 26 Eylül 2009

Okumaktan bu kadar çok nefret edip de özel okullara ve dershanelere bu kadar çok para harcayan dünyada başka bir ülke daha var mıdır acaba? Eğitime ve kültüre bu kadar kolay, sadec

Bir kitap okudum, hayatım değişti!

Vedat Sönmez - 25 Aralık 2003

Küçükömer'in tahlili geniş halk yığınları ile bürokratik kadronun çıkar çatışmasını ve uluslar arası emperyalizmin bunu nasıl kullandığını olanca çıplaklığı ile gözler önüne sermektedir.

Türkü barları, kebapçı dükkânları ve çiğ köfte kültürsüzleşme midir?

Necdet Şen - 23 Mart 2003

Türküleri saygı duyarak dinleyin. Onların kıymetini bilin. O türkülerimiz ki, kültürel istilâya direnebilen belki de en son kalemizdir.

Rahmetlinin boku sapsarıydı

Necdet Şen - 26 Ocak 2001

Bir 18 yaşındaki kızının sedef gibi ışıldayan tenine, bir evdeki köroğlunun pörsümeye yüz tutmuş etine ve bir de komodinin üstünde duran 20 yıl öncesine ait nişan fotografına bakanaile reisi (bilincini boş ver) bilinç altında ne arzular? 

71
Derkenar'da     Google'da   ARA