Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 16 yazı var   →   1 / 3

  • Yazmak

Hayatın üzerine yürümek

Gökhan Akçiçek - 24 Şubat 2015

Biriktirmek ve hep kazanmak üzerine kurulu bir geleceği, hayatın kendisi sanmak gafletine düşünlerin çoğunluğunu oluşturduğu bir toplumun fertleri olarak nasıl temiz kalacağız? Hep bu soruyu soruyorum kendime.

Yazarsız evler

Gökhan Akçiçek - 20 Ekim 2014

Bir öykü kitabı olan -dördüncü kitabım- Yaban İncirleri'nin ilk sayfalarına benden küçük beş kardeşimin isimlerini zikrederek şöyle bir ithaf yazmıştım: Aynı kucakta büyüdüğümüz halde, aynı idealleri paylaşamadığım kardeşlerime…

Yazmak üzerine

Gökhan Akçiçek - 31 Temmuz 2013

Yazdıklarımı, daha çok şiirlerimi diyelim, kitap olarak yayımlamadan önce dosya halinde hep yanımda gezdiririm. Nereye gidersem gideyim yanımda olurlar. Ta ki dosya kitap olarak çıkana değin… Meğer aynı toteme inanan birçok yazar varmış.

El yazımı özledim

Melih Özel - 23 Ekim 2012

Var mıdır acaba mektuplarımı saklayan? Özlediğim el yazımı görürdüm. Geçen on yıllar neler değiştirmiş acaba el yazımda, anlardım. Belki el yazımdaki değişikliğe bakar, kendimde nelerin değiştiğini anlardım. Ne bileyim?

Yazmak ya da yazmamak! İşte bütün mesele!

Büdütör ~ 31 Ekim 2007

Sizden bir okurunuz ve hayranınız olarak, yüzüklerin kardeşliği adına çok istirham ediyorum necdet abi, lütven benim yazılarımı da pabliş ediniz…

Yazmamak acıtır, yazmak ondan da beter!

Ahmet Büke - 15-16 Ocak 2004

Cebimde hiç cevabım yok. Yalnızca yere serpilen kırıntılara koşan bir kel tavuk sürüsünü görüyorum. çarpa çarpa aralarındayım. Eskiden kırmızı bir atkım vardı. Ona bürünürdüm üşüyünce.

Yazarken düşenlere

Ahmet Büke - 25 Aralık 2003

Bir okuyucu maili almıştım. Özetle şöyle diyordu; "Yazılarınızı çok seviyorum. Ama lütfen bana yanıt yazmayın. Sizinle ilgili hayal kırıklığına uğramak istemiyorum…" Uzun uzun düşünmüştüm. Az daha dayanamayıp, "zaten beni değil yazdıklarımı sevin" yazacaktım.

Neee! 'Yazar' haaa! Vay canına!

Necdet Şen - 11 Nisan 2003

Sözcüklere ve içerdikleri yoğun anlamlara bu kadar derin bir aşkla bağlanıp da o güzelim sözcüklerin fasulyeden ve tırışkadan konuşmalarda heba edildiğini, çoğu zaman da lâfazanlık yaparak minik iktidarlar kurma vasıtası olduğunu gördükçe insanın içi cız ediyor.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

62
Derkenar'da     Google'da   ARA