Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 26 yazı var   →   1 / 4

  • Cem Karaca

Sol'un Cem Karaca ile imtihanı

Necdet Şen - 13 Nisan 2008

Eğer biz bu kadar yanar döner ve pişkin olmasaydık, Cem Karaca'nın yetmişli yıllarda Maltepe sigarası içtiğine ya da seksenli yıllarda memleketine dönmek için Başbakan eli öpüp öpmediğine takılmak yerine, "neden bugün reklamcıların ve holding yöneticilerinin ekseriyeti eski solcu" diye sorardık.

Benim Cem Karaca'm

Meltem Tolunay - 18 Şubat 2004

O döneme baktığımda tek anımsadığım renk lacivert. Sonra bir şey oldu, dönüverdi Cem Karaca buralara. Ama sırtında giderken yanında götürdüğünden daha ağır bir yükle: Dönek diyordu herkes ona, Özal'ın elini nasıl öper? Diyorlardı.

Ağıtlarını bile kendileri yakıp giden kahramanlar

İlknur Karakuş - 17 Şubat 2004

Bıraktığın yerdeyiz, acı harlı bir ateş, birbirimize gösterip hafifletmeye çalışıyoruz. Boşuna tabii, zamanla küllenir ateşlerden bu. Kül oldu zannettiğimiz bir anda belki bir resim, bazen de bir şarkınla içimizi delip geçer, yeniden gelip yüreğimize oturur.

Ay dost, canım hey!

Cumhur Deliceırmak - 15 Şubat 2004

Delikanlı kanımız Cem'in şarkıları ile en oynak havaları çalacacak yine damarlarımızda ve biz aldırma be kalender bu da geçer deyip ve geçer ama birader deler de geçer deyip yürüyeceğiz güzel günlere ve ecelimize doğru.

Bütün oylarım sana

Birol Üzmez - 13 Şubat 2004

Merak etme Cem Karaca, benim bütün oylarım sana. Kalbimin ve yüreğimin bütün oyları sana. Sen benim gerçek Rock Star'ımsın. Gittiğin yerde diğer star Barış Manço'ya selâm söylemeyi unutma. Siz bu ülkenin gerçek starlarısınız. O yıldızlar yüzyıllar geçse de hiç sönmeyecektir.

Cem Karaca'yı sevebilmek

Metin Göz - 13 Şubat 2004

Ölümünle yalnızca bizi eksilttin hepi topu, yoksa sen bir şey kaybetmiş değilsin! Sürüngenler sürünmeye, alçaklar kendilerini daha da alçaltmaya, zorbalar incelikten habersiz görünüp inceliğe düşman olmaya devam edecekler elbet.

Bizim kuşağın halleri

Ziynet - Mektup, 13 Şubat 2004

Bizim kuşak her şeye emeksiz ulaşma derdinde nedense, çok büyük bir kısmı manevî zevklerden bîhaber, emeksiz elde edilen hiç bir maddenin değerinin olmayacağını bilmiyor.

Ağabeyim ve Kahramanım

Ertan Gün - 12 Şubat 2004

Çocukluğumun kahramanıydı. Kanada'dan Türkiye'ye gidebildiğimde röportaj yapmayı düşündüğüm ilk adamdı. Bir de, Beşiktaş'taki Tarihi Bahçe de Abuzer Karakoç ile Dayanışma Gününde karşılaşmıştık onunla.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

87
Derkenar'da     Google'da   ARA