Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 32 yazı var   →   1 / 5

  • Modernite

Noel Baba gelsene, bize de hediye versene

Orhan Dirim - 16 Aralık 2013

Senin hediye verdiğin dünyamızda, bizde de Noel Babalar var. Genellikle AVM'lerde, dükkânlarda, caddelerde, bize hediyelik bir şey satmaya çalışıyorlar. Burada bir hata yok mu? Halbuki sen hediye dağıtıyorsun.

Putlarımız ve biz

Dahilî Bedhah ~ 24 Aralık 2009

Bildiğimiz gibi, 80 küsur sene evvel Atatürk bir gece biz uyurken bacadan içeri atladı ve yastığımızın altına cicili bicili bir Cumhuriyet bıraktı. Sabah uyandık bir de baktık ki, penceremizden içeri güneş sızıyor; çağdaşlaşmışız…

Çıplaklık ayıp mı yani?

Necdet Şen - 9 Eylül 2008

Hayır, yaşım ilerledikçe azdığım falan yok. Abazan da değilim. Rahatlık ile saygısızlık arasındaki farkı ayırt edemeyen terbiyesi kıt insanların bu gibi saldırgan tavırları karşısında artık daha fazla alttan almak istemiyorum, durum bu.

Alkol ve Demokrasi

Necdet Şen - 29 Ağustos 2008

Keşke şu bidon kafalıların hepsini Afganistan'a ihraç etsek de onların yerine Fransa'dan seçerek vatandaş ithal edebilsek diyorum. Şöyle Delon'lar, Belmondo'lar, Trintignant'lar falan.

Meri kırismıs

Utku Ünal - 28 Aralık 2005

Sözün özü çocukların hayallerini bangır bangır kapitalist yalanlar çığırarak yıkan, bize tüketim toplumunun değerlerini adresleyerek "akıllı olma"mızı söyleme cesareti bulan ve bunu da bu kadar salakça yapan zihniyet midemi bulandırıyor.

Hayvan masalları, Ayşecik filmleri

Necdet Şen - 24 Haziran 2003

Çünkü bizler Ayşecik filmleriyle, Zeki Müren şarkılarıyla, Kemalettin Tuğcu romanlarıyla aklı formatlanmış kuşaklarız; ya da onların çocuklarıyız. Bize anlatılacak her doğru fikir, bütün bunlardan oluşmuş binlerce tonluk çapağın arasından süzülerek varacaktır beynimizin bilgi işlem merkezine.

Uygar Dünya bize ihanet etti!

Necdet Şen - 6 Mayıs 2003

Kısacası, şunu anlıyorum ki dostlar, bizim takım her ne kadar maddî-manevî parsayı topladıysa da yarına kalma volisini kaçırdığımız gün gibi ortada.

Soysuzlaşınız efendiler!

Necdet Şen - 27 Aralık 2003

Bilimsel anlamda artı değer üretemeyen, eğitim kurumlarında militanlıkla vakit öldüren hocaların ve öğrencilerin pek makbul sayıldığı bir ülkenin süngü zoruyla Avrupalı yapılamayacağının ibret verici kanıtlarıdır etrafımızda olup bitenler.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

68
Derkenar'da     Google'da   ARA