Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 6 yazı var   →   1 / 1

  • Çocuk

Honki Ponki Tonino

Zeynep Bozboğa - 16 Kasım 2011

Meğer uzay çağı filân hikâyeymiş, televizyon izlerken damdaki çanağın Türksat2A ile bağlantı kurması falan filânmış. Anlayacağınız yıllarca havada uyutmuşlar bizi. Şu üç günlük canına yandığım hayatı Voltran oluşturamadan, uçan araba ile tanış olamadan, zaman makinasını göremeden bitirdik.

Salıncaktaki çocuk

Gökhan Akçiçek - 14 Mayıs 2011

Gülümseyen yüzüne bir parça ışık yayıldı. Ya da ben öyle zannettim. Belki de bir güvercin geçti o sıra. Kanatlarından süzülen ışık zerreciklerini onun yüzüne serpti. Miraçhan ellerime sarıldı. Bir sebebi yoktu halbuki. Sımsıkı tuttu parmaklarımı.

Sefa geldi

Seyit Balkuv - 8 Nisan 2009

Sonra hayatı düşünüyorum ve tabii ölümü. Oğlumun ayakları üstünde durduğunu günü görene kadar hayatta kalma iştiyakı taşıdığımı fark ediyorum. Kendime tarihler biçiyorum. Filân yılı göreyim yeter, fazlasını istemem diye pazarlıklar yapıyorum küçük aklımla.

20 Kasım, Dünya Çocuk Hakları Günü

Deniz Türkoğlu - 20 Kasım 2003

Merve; hiç kimselere çaktırma konuştuğumuzu, biliyorum derstesin ama, azıcık beni dinle. Öğretmeniniz anlattı mı size, bugün günlerden ne? Anlattı değil mi? Anlatmıştır mutlaka. Bu gün Dünya Çocuk Hakları Günü.

Oyopsu Tozuu!

Ali Türkan - 30 Haziran 2002

Sağlam kafa sağlam vücutta olur şiarıyla büyüyor, söyleyene güvenip bunun doğru olduğunu sanıyorduk, yani yığınla eşekliğin bir araya gelmesinden dolayı, Memo'yu görmemezlikten gelip geçip gittim önünden.

Harcanmış çocukluk öyküleri

Necdet Şen - 22 Mayıs 2002

Muhtemelen Seda yarın öbür gün, çocukluk günlerinde içinde biriktirdiği zehirli atıklarla boğuşup duran mutsuz bir kadın olacak. Belki o da anne olacak, belki hiç cesaret edemeyecek. 

78
Derkenar'da     Google'da   ARA