Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 5 yazı var   →   1 / 1

  • Savaş

Savaşıyorum, Savaşıyorsun, Savaşıyor!

Ahmet Büke
28 Kasım 2004

Ama en azından elimizde şöyle verili bir durum var. Şiddet insanın biyolojik içgüdüsü değil ama kültürünün parçası.

Savaşma sıvış!

Ali Türkan
14 Mart 2003

Aklıma, Brecht'in bir sözü geliyor: Büyük Kartaca, üç savaşa katıldı. Birincisinden sonra, hâlâ güçlüydü; ikincisinden sonra ancak yaşanabilir haldeydi; üçüncüsünden sonra, yerle bir oldu.

Yüzünü kaybetmiş insanlar

Ali Türkan
20 Şubat 2002

Belki komşu ülkeyi yerle bir edecekler ve sen nasıl olsa ticaret yapmıyoruz diyebilecek, kullanamadığın lüks arabaların derdine düşeceksin ve adam olmaktan dem vuracaksın.

Hay amasını eşşekler kovalasın!

Ali Türkan
25 Ekim 2001

Ne o öyle? Görünmez uçaklarla gelip çoluğun çocuğun tepesine bomba yağdırmak? Bu mu teröre karşı ama'sız, amansız mücadele?

Bir Halk Sağlığı sorunu olarak savaş

BİA Haber
15 Ekim 2002

Murray, Savaşa karşı eylemler aynı zamanda dünyaya gerçek demokrasinin gelmesi için de çok önemlidir dedi.

Çöp

Burak
26 Temmuz 2001

Humuslu Toprak, inancına bağlanmışsın deli 'inancını' tutar gibi ama bu defa haklısın. Hattı müdaafa yoktur, sathı müdaafa vardır, bu satıh da…

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

107