Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 32 yazı var   →   1 / 5

  • İnternet

Engellenen sitelere bağlanmak için: Opera Turbo

Necdettin Sabırtaşı ~ 17 Ocak 2016

Ne oluyor? Açılmayan bir siteyle karşılaştığımızda, sayfanın herhangi bir yerinde sağ klik menüsüne başvuruyor ve açılır kapanır menüdeki "view this page in Opera" satırını tıklıyoruz. Opera açılıyor ve bize o sayfayı gösteriyor.

Aklımdan zorum var

Zeynep Bozboğa - 14 Temmuz 2011

Bildiğiniz gibi değil, hakikatli biçimde bilmiyorum. Çoğu zaman bilmediğimi de bilemiyorum. Zira bilmemenin alâmeti susmak olmalı iken ben her bulduğum alanda bilmiş bilmiş cümleler kurabiliyorum.

Bu mesajı 100 kişiye gönder!

Enver Turan - 30 Kasım 2009

İnsanın ağrına giden, müsamaha ile karşılamaya yanaşmadığı şey bu mesajları yollayan istismarcıların kendi adına başkalarını konuşturmasıdır. En son aldığım mailde içerik ve talimatlardan hemen sonra aynen şu ifade yazılıydı.

İnternetteki karanlık alan - Nickname Demokrasisi

Necdet Şen - 21 Ağustos 2008

Ortak akıldan yoksun ve onun denetiminden tamamen bağımsız bu karanlık alanı sorun olarak algılıyorsak, çözüm için somut adımlar atmamız gerekiyor. Yasaklayıcı politikaların bu sorunu çözemeyeceği ayan beyan ortada.

İnternet dediğin gâvur icadı! Yasakla gitsin!

Necdet Şen - 8 Ağustos 2008

Bu yasanın tekrar gözden geçirilmesi ve elektronik ortamda suç olanla olmayanın çok daha net ve incelikli bir dille tanımlanması gerekiyor.

Çalıntı içerikle yayın yapan web siteleri

Necdet Şen - 4 Temmuz 2008

İnternetteki bir sürü web sitesinin çalıntı içerikle yayınlandığının her halde hepimiz farkındayız. Bunun kanunî müeyyidelerinin henüz oluşmamış olması bu talanı had safhaya vardırıyor.

İnternet ve Yasakçı Mantık

Necdet Şen - 26 Ağustos 2007

Ne malûm dün YouTube'un, bugün Wordpress'in ve onun barındırdığı çok sayıda sitenin başına gelenin yarın belki de diğer büyük portalların başına da gelmeyeceği?

Açık kaynak kodu delikanlıyı bozar mı?

Utku Ünal - 15 Temmuz 2005

Bu yazılımlar uzun zamandır paralı olanlarla atbaşı gidecek özellikler barındırıyorlar. Birçoğu Türkçe kullanımını destekliyor ve bir sorunla karşılaştığınızda yardım alabileceğiniz etkili internet forumları da var.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

103
Derkenar'da     Google'da   ARA