Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 16 yazı var   →   1 / 3

  • Fanatizm

Beyhude gû

Deniz Türkoğlu - 27 Temmuz 2013

Memleket gündemi her birimizi Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem'ine döndürdü, tükenmişlik sendromundan muzdarip olan olana. Ve dahi hepimiz 7-8 aylık hamileyiz, ayrıca hepimiz her akşamüstü önümüze ilk çıkan hatibin arabasına binip, biraz hava almayı aş eriyoruz.

Hiç bir şey olmuş bitmiş değil

Deniz Türkoğlu - 16 Mayıs 2011

Eğer düşüncelerinizi eğip bükebilme, onları esnetebilme beceriniz yoksa, sertsinizdir ve günün birinde kırılma kaçınılmazdır. Hani Matrix filminde Neo'nun bakışlarıyla kaşığı eğdiği sahnede aslında kaşığı değil, düşüncelerimi eğiyorum dediği gibi.

Değer katılaşması

Necdettin Efendi ~ 30 Ekim 2008

Bizim bazı çevrelerin durumu da bu maymuna benziyor. Elde ettikleri imtiyazları kendililerinden bırakmaya gönülleri elvermediği için böyle gülünç ve acınası durumlara düşüyorlar.

Son kararım bu; asla değiştirmem!

Seyit Balkuv - 24 Ekim 2008

Eziyet çeken, onurlu yaşama hakkı ve özgürlüğü elinden alınan insan ve hayvanların durumunu görüp de, içi cız etmeyen insanlarda merhamet kandilinin nasıl yakılabileceğinden bahsediyorum.

Kime "gıcık olduğunu" söyle bana…

Necdet Şen - 6 Ağustos 2008

Maalesef dünyaya at gözlüğüyle bakan bazı küçük insanlar var aramızda. Bu insanlar kendi kimliğini şu ya da bu kişiye duyduğu antipati üzerinden tarif ediyor.

Yobaz niye yobaz?

Necdet Şen - 24 Mart 2002

Nereden bilecek seksenli yıllarda doğan ve fanatik birer kemalist militan olan ebeveyninin sabit fikirlerini ezberleyip tekrarlayan bugünün liselisi, üniversitelisi, biraz daha ilgi ve şefkat adına papağanlaştığını?

Yobaz 'yobaz'a karşı

Necdet Şen - 5 Kasım 2001

Boş bir vaktinizde Sokrates'in Savunması'nı okuyun. Her sakallıyı baba, her cübbeliyi hoca, her tahsilli dümbeleği de aydın sanma yanılgısından kendinizi kollayın. Aksi takdirde bu bilim yuvaları işte böyle kafalar üretiyor; kartopu gibi yuvarlandıkça devleşiyor bağnazlık.

Yobazlığın Sosyolojisi

Necdet Şen - 8 Mayıs 2001

Zamanında süngüyü görünce donunuza sıçmış, Selimiye kışlasının nizamiye kapısında uzun mu uzun TESLİM OLMA kuyrukları oluşturmuş, araziye iyi uyabilmek için kiminiz rock kültürünü kiminiz cinsel devrimi keşfetmiş, tebdili kıyafet dolanmıştınız; ama artık tehlike geçti.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

78
Derkenar'da     Google'da   ARA