Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 22 yazı var   →   1 / 3

  • Mektup

Ahali mazbut, memleket berbat

Mustafa Muammer Elöz - 14 Haziran 2016

Radyoda önceki günün olaylarını dinlemek gafletine düşersem yağmur yağmasa bile ruh halim karanlık, kasvetli, depresif bir hal alıyor.

Geçen yılın mektupları

Ali Türkan - 9 Eylül-18 Ekim 2001

İşte savaş var ve 'dünya ikiye bölündü'. Sanki daha önce kaça bölünmüştü ki, sınıfsal bakmanın zamanı diye ahkâm kesmek istiyor canım aslında.

Mektuplar nasıl olsun?

Ali Türkan - 21 Temmuz 2001

Yıllardır asıl derdimin okunmak değil de yazmak olduğuna o kadar inandırdım ki kendimi, o işi düzgün yapacağımdan eminim. Elbette artık yazdıklarımın imlâsı daha düzgün olacak.

Yaz başı mektupları

Ali Türkan - 5-6 Haziran 2001

Oysa bir yılda doktor hatası yüzünden ölenlerin, sakat kalanların, hayatı kayanların sayısı, en az trafik canavarının kurbanları kadar çoktur sanırım.

Çekiç Darbeleri

Duygu Sally - 30 Nisan 2001

Ha, bana bir seyi daha hatırlatıyorsunuz. Daha doğrusu birini: Nikos Kazancakis'in El Greco'ya Mektuplar'ı okumuştum. Haftalarca aradım, cahil amerikalılar yazarın adını bile duymamışlar, değil ki kitabı bilsinler.

İki mektup

Funda - Mektup, 15-23 Mart 2001

Babam otoriter ve sert bir insandı. Ama onu çok severdik. Bize maddî olarak hiç bir şey bırakmadı, bırakamadı. Ama koskoca bir SEVGİ bıraktı. Ben onunla büyüdüm.

Sonlar değil, süreçler ve yollar…

Cemil - Mektup, 20 Mart 2001

Şimdi, eski dostluğa yeni mana katıp, eski lezzeti bulmanın yollarını arayacağım. Ama eskiden de bağımsız olmayacağı gibi, eskisi gibi de olmayacağı muhakkak.

İtiraflar

İrem - Mektup, 19 Şubat 2001

Dedim ya bu o hasret mektuplarından biri değil ama emin olabilirsin ki o mektuplarda anlatılanlardan çok daha yakından takip edeceğim seni. Sevgiyle.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

98
Derkenar'da     Google'da   ARA