Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 22 yazı var   →   1 / 3

  • Kişilik

Biriktirme, at gitsin, hayatına yazık!

Durmuş Düşünür ~ 17 Nisan 2013

Benden herkese dost tavsiyesi, bırakın eski kitap tozu yutmayı, çıkın dolaşın azıcık. Hayat, ambar bekçiliği yaparak ziyan edilmeyecek kadar kıymetli.

İyi ruh

Seyit Balkuv - 15 Ocak 2011

Ah bu ayrıcalıklı olma sevdası ah! Ayrıcalıklı olacağız ki, hayatta kalmakla ilgili korkularımız azalsın. Daha sonra yeni ayrıcalıklara sahip olacağız ki, önceki ayrıcalıkları kaybetmekten korkmayalım.

Şişkinler

Seyit Balkuv - 24 Mayıs 2009

Kendini başkalarıyla eşit görmek ve fikrini söylemekten imtina etmemek aynı zamanda iki negatif duygunun yanınıza yaklaşmasını da engellemiş oluyor; öfke ve alınganlık. Zaten olaylar karşısında şişmemizin esas sebepleri de onlar.

Helâlleştik ya!

Ahmet Faruk Yağcı - 13 Nisan 2009

Herkes sustu. Seksen yaşın ağırlığı ile şeyh kısık sesle konuştu: Benden yana anamın ak sütü gibi helâl olsun dedi. O hariç diğerleri ayağa kalktılar. Sırayla el sıkarak Talip can, Cenab-ı Hak sizden razı olsun, siz de hakkınızı helâl ediniz dediler.

Olağan Tacizciler

Ahmet Faruk Yağcı - 21 Mart 2009

İşyerlerindeki mobbing, aile içi şiddet, cinsel tacizler, mafyavari taciz ve haraç hadiseleri benim alanıma girmiyor. Birileri bunlar hakkında yazıp konuşuyor. Ben taciz edenin dahi farkına varmadığı rahatsızlıklardan bahsetmek istedim.

İz bırakmayan beddualar

Ahmet Faruk Yağcı - 16 Şubat 2009

Günlük hayatta belâ okunmayacak kadar hafif, lâkin gülüp geçilmeyecek kadar okkalı kazıklar yediğimizde acaba neler diyoruz? Dürüst olayım, birkaç kişinin ardından ölünü fareler yesin! dedim.

Gezme ceylan bu dağlarda, seni avlarlar

Seyit Balkuv - 26 Kasım 2008

Dikkat, zokayı yutmak üzeresiniz. Zihninizle egonuz size bir oyun oynamaya hazırlanıyor. O amcayı yüceltmek ve dolayısıyla diğer birilerini aşağılamak üzeresiniz.

Babamıza da mı güvenmeyelim?

Seyit Balkuv - 17 Nisan 2008

Ali Rıza Bey artık yaşamıyor. Ona benzeyen yaşlı nesil, bazen öfkeli ama çaresiz, bazen kayıtsız, genç nesillere teslim ediyor yaşam alanlarını. O yeni nesil ise, gün geçtikçe daha az benziyor Ali Rıza Bey'e.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

45
Derkenar'da     Google'da   ARA