Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 6 yazı var   →   1 / 1

  • Kitap

Kitap bozumu günlerimiz

Ahmet Büke
10 Mart 2004

Mahmure geldi, zıpladı. Bak dedim bunlara gözün gibi bakacaksın. Tırmalayıp, kemirirsen vallahi külahları değişiriz.

Marduk'la Randevu

Burak Eldem
Kitap, 2003

Bütün bunlar, ortodoks bilimin inatla savunduğu gibi yalnızca düşgücü geniş birilerinin fantezileri olabilir mi? Eskiçağ kültürlerinin kozmolojileri, cahil ve batıl inançlı atalarımızın uydurduğu masallardan mı ibarettir? Hiç sanmıyorum.

Kitaptaki müziğin sesini duyabilmek…

Seyit Balkuv
4 Mart 2002

Bu hayatın mutlak inceliği, mutlak üstünlüğü bazen bir şiirin dizesinde, bazen bir annenin şamarında, bazen bir köylünün ikramında, bazen küçük bir çocuğun gülümsemesinde, bazen saftirik bir kedinin bakışında, bazen de hiç bir yerdedir.

Yayıncıya kitap beğendirme kılavuzu

Necdet Şen
1 Kasım 2001

Belki de size acı veren anılarla hesaplaşmak, bir parça huzura kavuşmak için onca emek verip bir yapıt ortaya koymuştunuz, ama asıl acı ve travma dönemi şimdi başlıyor.

Tablolar kaçtan gidiyor Abidin?

Ali Türkan
İstanbul, Mart 1983

Böyle bir gerçek olsa, memleketimizde neler olurdu acaba? Herhalde aşağıdaki köylerde yaşayanlar, pazar yerlerinde falan, sustu ibneler! Sustu ibneler! diye tezahürat yaparlardı dağlılar aleyhinde.

Gelecekbilim Kongresi

Stanislaw Lem
Kitap, 2001

Yarım yüzyıldır medeniyet kendi haline bırakılmıyor. Yüz yıl önce Dior diye bir adam, giyim konusunda modalar dikte ettiriyordu insanlara. Bugün bu tarz yönlendirme yaşamın her alanına yayılmış durumda.

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Günce Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kemal Tahir Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pano Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Sol Sosyoloji Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Ütopya Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

151