Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 26 yazı var   →   1 / 4

  • Müzik

Çayır çimen geze geze

Melih Özel - 29 Mart 2015

Radyonun ya da pikabın önüne mikrofon koyup kayıt yapılması sıradan faaliyetti ama genellikle yukarıda anlattığıma benzer "kazalar" nedeni ile hayal kırıklıkları ile sonlandıkları çok olurdu.

Bizim evin türküleri

Gökhan Akçiçek - 1 Temmuz 2014

İçimi sızlatan hep bağlama ve ney sesi oldu. Ara ara keman sesini de özlemişliğim vardır. Bazen düşünürüm acaba türküler olmasaydı ne ile avunurdum? Yüreğimin sesini kısıp, hayatı kabullenir bulma gücünü nereden alırdım?

Gitar soloları ve türküler

Karlos Tantana ~ 10 Aralık 2012

Salvador Dali'ye nedenini bile bilmeden hayranlık duyan bir kitlenin, söz türkülere gelince ay ne demek yaa manda yuva yapmış söğüt dalına, ne kadar saçma yaaa demelerini hiç ciddiye alamıyorum.

Ben şarkıda anlam ararım

Bunak Moruk - 15 Eylül 2012

Her şeyden bir tutam var, hiç boşuna kafanızı yormayın, yumuşak saatler zamanın akışını temsil ediyormuş da, iskeletler ölümün simgesiymiş te vs Aslında Dali gibi sanatçıların istediği de bu değil mi, bizim kafamızı karıştırmak, çeşitli yorumlar yapmamızı sağlamak?

İronik

Hatice Yavaş - 12 Eylül 2012

Evrene mi yollanıyor mesajlar yoksa tanrıyla dua yoluyla bağlantınız mı var bilmiyorum ama hayatla iletişim kurarken kullandığımız lûgate dikkat etmek gerekiyor sanırım.

Unutulmaz bir Napoliten gecesi

Seyit Balkuv - 25 Temmuz 2009

Kapanış marşıyla olayın dibine vurulmuş ve gösteri tümüyle bitmiş oldu. Sanatseverler henüz açık hava tiyatrosunu tamamen terk etmeden, koca bir BMC kamyon içeri daldı.

Boney M, Milli Vanilli, Çin

Necdet Şen - 15 Ağustos 2008

Güzellik fetişizmi midir bu? Dozu ayarlanmış bir sübyan pornosu mu? Yeni binyılın müjdelediği tek-tip-insan modelinin habercisi mi? Böyle bir tercihin böyle küresel bir etkinlik üzerinden gözümüze sokulmasını nasıl yorumlamalıyız?

Neşet Ertaş

Necdet Şen - 23 Temmuz 2008

Tüketim düzeninin saldırısından bunaldın da azıcık soluklanmak mı istiyorsun? Yol belli yordam belli. Sen de giy çarığını, koyul Anadolu yollarına. türkülerden taşan insan sevgisi yolunu aydınlatacaktır.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

75
Derkenar'da     Google'da   ARA