Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 16 yazı var   →   1 / 3

  • Ali Türkan

Salinger öldü

Deniz Türkoğlu - 21 Nisan 2010

İkisi de usta yazarlardı. Biri kendini sakladı, diğeri kendini hayrat gibi herkese dağıttı. İkisi de meselesi, derdi, yürek acısı olan öfkeli adamlardı. Biri kapılarını kapatıp içeriden dışarıya, diğeri meydanın ortasındaki en yüksek taşa çıkıp kalabalığa, "hüzün, öfkenin demlenmişi" diyebildi.

Bizim Ali'ye mektup

Necdet Şen - 3 Ocak 2009

Işıltının çok azıyla bile mıhladın ya şunca insanı bilgisayar karşısına, vallahi sana aşk olsun! Metreslere ve yeğenlere ardına kadar açık olan yayınevleri ve gazete dergi sayfaları sana hiç açılmadı ya, bu ülkenin yekpare yayıncısına da yuh olsun!

Bruce Lee'nin Ali'ye selâmı var

Kâmuran Kızlak - 2 Mart 2008

Yüreğini çekinmeden açabildiğin, düştüğünde elinden tutacağını bildiğin insanlar eksildikçe, dünya da küçülüyor ve biraz da tatsızlaşıyor. Ali'yi tanımazdım (maalesef). Ölüm haberini aldığımda, içimden bir şeyler koptu gitti.

Ali ve Ölüm

Necdet Şen - 11 Şubat 2008

Tek tesellin, o bir türlü içine sindiremediği kefere ellerinde değil de, kendi memleketinde vefasız, bencil, osuruk meşrep de olsa, "arkadaşım" diyebildiği birilerinin yakınında ölmüş, kerametine pek inanmasa bile üç beş akraba ve dost refakatinde fatihalarla gömülmüş olması.

Atın gerçekten çok güzelmiş Ali

Ümran Davran - 10 Ocak 2008

Ölmeden birkaç gün önce aradığındaki sesinle hatırlayacağım hep seni ve anlattıklarınla. Belki de ilk defa bir şeylere kırılmışlıklarına dair uzun uzun cümleler kurmuştun.

Ali Türkan'ı sonsuzluğa uğurlarken…

Halid Özkul - 29 Ocak 2008

İnsanı insan yapan iki öznedir sevmek ve onur. Onurlu insanlar destansı severler. Destansı sevenler onurlu insanlardır. Bu insanlar aynaya bakmaktan korkmazlar. Çünkü aynaya baktıklarında ben-kendimin yüzünün suretini görebilirler aynada.

Bay Mustafa'nın çağrısı

İlknur Karakuş - 10 Ocak 2008

Tiyatro'ya gitmekten vazgeçtiğini bilsem de, birisi Hannes'li hastane günlerini oyunlaştırsa ne güzel olur, diyordum. Bi yayınevi yazılarını toplayıp bassa, yayımlasa, diyordum… İçimden diyordum da diyordum yani…

Kızıl bir bulut geçti aramızdan…

Ahmet Büke - 9 Ocak 2008

Şimdi onun için yazacağım her kelimeyi kendim için biraz da utanmazca buluyorum. Ali bu dünyadan alacaklı gitti. Çünkü o, kimsesizlerin kimsesiydi. Ama hiçbirimiz ona kimse olamadık. Kızıl bir bulut gibi geçti aramızdan.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

62
Derkenar'da     Google'da   ARA