Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 6 yazı var   →   1 / 1

  • Feminizm

Aman da dar geliyor düğmeler

Orhan Dirim - 3 Aralık 2013

Eeee bu kantar da bu sikleti çekmez. Ver çoşkuyu ver çoşkuyu sonra da ahali de televizyonda femenleri görünce, haliyle var ya bunları bir yatıracaksın diye başlar toplumsal bilincini açığa vurmaya.

Göster kızım femenlerini… Hey maşşallah!

Necdet Şen - 16 Kasım 2013

Marks and Spencer kardeşler televizyon ve internet denen gâvur icatlarını göremeden öldükleri için, irfanları buraya kadar çıkamamış. Görebilselerdi, belki de salâvat getirir, gösteri toplumunun önünde secdeye dururlardı.

Tepeleme kültürü ve Feminizm

Necdet Şen - 2 Temmuz 2008

Neden Feminizm denince çoğunluğun aklına uzlaşma ve müzakere kültürüyle başı hoş olmayan, kamplaşan, saldıran, iğne batıran, saç baş yolan, erkeklerle erkeklik yarıştıran bir kadın prototipi geliyor?

Erkeksiz bir dünyanın feministleri

Kâmuran Kızlak - 2 Haziran 2008

Yani, hayatın mutlaka seks ile bulaşması gerekmiyor. Artık bir insan dünyaya getirmek için tüp bebek, kök hücre, klonlama, laboratuvarda insan embriyosu yaratma, gen araştırmaları gibi çeşitli yollar var.

Kybele feminist değildi

Deniz Türkoğlu - 4 Mart 2004

Asıl mesele; bencillikten arınmış kafalarla, sömüren ile sömürülen arasında durmadan açılan uçuruma karşı, ezilmişlik kompleksine kapılmadan ve batıdan şırınga edilen düşünce girdaplarında kaybolmadan; güçlü, dürüst, özgür ve mutlu toplumları hedeflemek olsa gerek.

Mutsuz Ve Haklı Kadın

Necdet Şen - 14 Temmuz 2003

Bak, görüyorsun ya, nasıl suratını ekşitiyor. Gıcıklık etmese bir yerleri kabarır. Babası kılıklı! Kalk! Bu da az orospu değildir haa! İşi gücü ders çalışmak bahanesiyle pencere kenarına oturup sokaktaki oğlanlarla işaretleşsin! 

99
Derkenar'da     Google'da   ARA