Patronsuz Medya

Önce şu zırıltıyı kapat, sonra nükleere posta koy!

  Durmuş Düşünür - 19 Nisan 2011


Japonya'daki nükleer felâkete rağmen bizdeki Hükümet nükleer santralin gerekli olduğu konusunda ısrarlı. Kendince açıklanabilir bir gerekçesi de var; diyor ki, madem kalkınıyoruz, bunun devamı için daha fazla elektrik enerjisine ihtiyacımız var, şu anki üretimimiz yetersiz…

Paradigma kalkınma ve daha fazlasını isteme üzerine kurulu olunca, bu fikir tutarlı gibi görünüyor. Biliyoruz ki hükümetler meselelere makro düzeyde bakar ve ödevini iyi yapıp sınıfı geçmek için bu tür riskleri göze alırlar. Demirden korksak trene binmezdik bakışı tam da mahallenin bitirimi Tayyip Abi'mize göre.

Eyvallah…

Peki, hem aman, burada nükleer sızıntı olmasın diye hançeresini yırtıp (terbiyeli olsun diye öyle söyledim) hem de evdeki tüm odaların elektriğini yanık bırakan, seyretmese de televizyonunu bütün gün açık tutan, uyarılınca ne olmuş, faturasını ben ödüyorum diye efelenen, sonra da nükleer sızıntı paranoyasına kapılan her daim haklı vatandaşa ne demeli?

Önce şu avizelerden hiç değilse birini söndürerek mi başlasak acaba? Vıdıvıdı edip durmaktan daha somut bir adım olmaz mı?

diYorum

Durmuş Düşünür ve arkadaşları neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

101