Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 40 yazı var   →   1 / 6

  • Çizgi Roman

Kahramanlar neden yalnız olur?

Durmuş Düşünür ~ 31 Mayıs 2011

Yıllar boyu gazetelerde ve internette hayal mahsulü şeyler yazdım çizdim, hepsi şahsî hikâyem, bizzat yaşadıklarımın tıpkıbasımı sanıldı.

Önce kendimiz mi yoksa toplum mu?

Mehmet Atılgan Aslan - 19 Ocak 2009

Estetik ameliyatla burnumuzu, ağzımızı düzelttirebilir, sarkan suratımızı gerdirebilir, makyaj malzemeleriyle çirkinliklerimizi gizleyebiliriz…

Necdet Şen aromalı çizer aranıyor

Necdet Şen - 27 Ağustos 2008

Sen de herkes gibi yapıp, sivil siyasetçileri, belediyeleri, kulağından tutulup kodese tıkılmışları, darbeyle devrilmişleri, rakip medya kuruluşlarının yöneticilerini ve didişmeye teşne kanaat önderlerini dolasana diline salak neco! Niye cami duvarına işiyorsun?

Kedi ve Çizgi Roman

Necdet Şen - 25 Ağustos 2008

Gün gelir bıkkınlık çöker üstüne. Hoyrat bir oğlan çocuğunun sapanla vurup öldürdüğü son kelaynak gibi sessizce kaybolursun ortalıktan. Buğu boşlukta asılı kalır.

Gazetede çizer olmak nasıl bir şey?

Necdet Şen - 8 Temmuz 2008

Kalemin istediği kadar kuvvetli olsun, eğer bir de çizerlik yönün varsa senden ısrarla çizgi de istenecektir, hatta öncelikle çizgi istenecektir ve o çizgilere mutfaktaki telâşlı birileri tarafından ısrarla çöp muamelesi yapılacaktır.

Çizgi roman ve gerçek hayat aynı şey mi?

Necdet Şen - 30 Haziran 2008

Kâğıt üstünde ete kemiğe bürünmüş düşsel bir karakterin ve ona giydirilen kurgulanmış öykülerin bu kadar 'gerçekmiş' gibi algılanması kimin hoşuna gitmez?

Çizgi Roman diliyle Siyaset algısı

Necdet Şen - 12 Mayıs 2008

Ortalama bir çizgi roman okuru daha en baştan bu tarz simgelerin ne anlama geldiğini öğrenerek işe başlar ve eline hangi kitabı ya da süreli yayını alırsa alsın, olguları bu cetvelle ölçer.

Çizgi romanda sömürge, sömürgede çizgi roman

Necdet Şen - 18 Temmuz 2004

İsterdim ki, dünyada eşi benzeri bulunmayan, tamamen kendine özgü bir estetik ve içerik dünyası olan bir çizgi roman geleneği burada ortaya çıksın.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

68
Derkenar'da     Google'da   ARA