Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 18 yazı var   →   1 / 3

  • Kedi

Kimsesiz kedilerin kimsesi

Ümran Davran - 20 Nisan 2008

Yüz altmış yedi kedi. Hepsinin ismi var ve onlarca kara kediden, onlarca tekirden hiç birinin adını birbirine karıştırmıyor Funda. Hepsi birer birer kucağından geçti ve özelliklerini anlattı tek tek.

Damda Kedi Var

Esi Taviloğlu - 28 Şubat 2003

Arkamda birbirleriyle ateşli ateşli tartışan insan grubuna bakıp gülümsüyorum. Durun daha bitmedi. Ben gülüyorum ya, başka biri de bana bakıp gülüyor. Sarı kedi neredeyse "nanik" der gibi bana bakıyor, ardından asmaya zıplayıp dama atlıyor.

Bir kedi için ağlanır mı?

İlknur Çağlayan - Mektup, 7 Eylül 2002

Biz hayvan severler (deliler) saf saf bakan bir çift gözün ardındaki koşulsuz sevgiyi, berraklığı görebilme şansını ve mutluluğunu tatmış ayrıcalıklı, talihli kişileriz.

Mutia yenge ve kedileri

Kötü Keçi - 5 Eylül 2001

Şimdi bahçeye gittiğimde görüyorum bu kediciği. Bir çok kedi gitmiş ama o kalmış nedense… Ya benim hatıram olan ağır aksak yürüyüşü buna izin vermedi ya da bahçeye olan bağı onu orada tutmakta.

Minik bir kedi yavrusundan farkımız yok aşk karşısında

Can Dündar - Aktüel, 23 Ağustos 2001

Belki de en iyisi kuyruğu her daim dik tutmaktır… Şefkate kanmış mevta bir ev kedisi olmaktansa, gardını almış hayta bir sokak kedisi kalmak daha iyidir.

Güle güle Meleğim!

Öge Demirkan - Sabah, 20 Ağustos 2001

Necdet Şen'in kaleme aldığı insanın içini burkan veda yazısının en can alıcı satırları ise kedisini toprağa verdiği anı anlattığı satırlar.

Güle güle meleğim!

Necdet Şen - 17 Ağustos 2001

Teşekkürler sana; hayatıma kattığın güzellik için; inziva odama kendi bilgeliğini ve tevazuyu getirdiğin, sükûneti ve sabrı ve affetmeyi öğrettiğin için. Sen benim bulduğum (ya da beni bulan) en büyük hazineydin.

Minik kedi Minnoş

Öncül - 7 Ağustos 2001

Ben ve kardeşlerim ziyadesi ile üzülüyoruz. Ama en çok da annem! "ana yüreği" işte. Biliyor yavrunun ne demek olduğunu. Minnoş'a çok kızıyor. Ama… Her şeye karşın, sevmeye devam ediyor. "ana yüreği" dedim ya!

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

109
Derkenar'da     Google'da   ARA