Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 7 yazı var   →   1 / 1

  • Teknoloji

Telefonlar tabletler akıllı da...

Hülya Yalçın
21 Mayıs 2015

Bunca akıllı cihaz arasında insana özgü tavırlar nasıl bu kadar rahatsız edici olabiliyor diye düşünmüyorum artık. Ha, metroda telefon çekmediği için başka bir yöntem öneririm; istasyon adını göremiyorum, lütfen benim için okur musunuz? diyorum.

Devr-i Daim Makinası

Pertev Dural
16 Şubat 2013

Dünyada buluşları yüzünden yok edilen, tehdit edilen, rüşvetle satın alınan, susturulan onca bilim adamı, mucit varken bizim mucitlerimize sahip çıkılmaması, bırakın desteklenmeyi her türlü engellemeyle karşılaşması, bürokrasi ile, hakkında açılan davalarla bunaltılması, bezdirilmesi nasıl açıklanabilir?

Uzay Yolu dizisinden uçaktaki internete

Melih Özel
9 Şubat 2013

Dizinin genelinde, kötü karakterlerde bile şiddete yönelim kontollüdür. Hissedilebilir bir mizah duygusu hep vardır ve kahramanlar genelde fedakâr, iyiliksever, insancıl kişilerdir.

GPS'li hayatlarımız

Alper Uzun
28 Şubat 2010

Belki de Isaac Asimov'un hikâyesindeki günleri yaşamamıza az kaldı diye düşünüyorum. Bu telefonlar, GPSler ve hatta Google beynimizin bir köşesine bir çip içinde iliştirilse de kurtulsak tüm bu bağımlılıklarımızdan.

Çekmecelerde kaç tane telefon var?

Necdet Şen
3 Eylül 2008

Bir yanda açlıktan kırılan Etyopya, Sudan, Bangladeş gibi ülkelerin halkları, diğer yanda zıvanadan çıkmış bir tüketim çılgınlığı. Yaralı parmağa işemenin enayilik sayıldığı böyle bir dünyada insanların bu kadar hoyratça saçıp savurmalarına ne demeli?

Cep telefonu neden bu kadar yaygınlaştı?

Necdet Şen
5 Ağustos 2008

Herkes turbo motorlu araba alamıyor ama 350 YTL maaşla hayatta kalmaya çabalayan stajyer memur bile taksit-maksit ulaşabiliyor bu cihaza. Ve minik bir asalet ünvanı gibi avucunda taşıyor.

Filmin görüngübilimi

Utku Ünal
2 Kasım 2005

Bu nedenle bilgisayarınızdaki oynatıcınızı bu codeclerle sürekli güncellemeniz gerekiyor. Yoksa oynatıcınız heran bu görüntü biçimini tanımıyorum mesajını verebilir.

Babamız bizi sevmedi

Deniz Türkoğlu
22 Haziran 2012

Vildan dedin mi çünkü, herkes tanır. Adını söylesem de olur, sürmelinin kızıydı. Yıllar önce Galata Köprüsü'nde kalbimi ne fena kırmıştı. O beni o gün, öyle hırpalarken, ben muhtemelen o gün de en fazla bugün düşünebildiğim kadarını düşünüyordum.

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Bacı Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Günce Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Karikatür Kariyer Kedi Kemalizm Kemal Tahir Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pano Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Sol Sosyoloji Spor Şarap Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Ütopya Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

101