Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 9 yazı var   →   1 / 1

  • Demokrasi

Kim korkar Haka dansından?

Necdet Şen
5 Şubat 2017

Aramızdaki -yaratılmış- husumetin kaderimiz olmadığını idrak etmek ve kimseye husumet beslememek güzel bir başlangıç olabilir. Hayatımızın gidişini iyiye güzele doğru değiştirebilecek olan başlama noktası belki de budur.

Düşünen kafalara zararlı fikirler üşüşür

Melih Özel
17 Mart 2014

Vallahi, adam 65 yıl önce geçmiş meğerse ileri demokrasiye. Pes doğrusu. Biz hâlâ adam olmadık. Yok soruları görelim, yok bakalım yanlışınız var mı, yok bilgi edinme hakkı… Ne çektirdik be bu yöneticilerimize.

Çivili sopa

Deniz Türkoğlu
10 Temmuz 2013

Sonrasında darbe olmuştu. Askerler çivili sopa değil, silâh taşıyorlardı ve yolun başındaydık daha. Hepimiz, topyekûn, her şeyin başındaydık. Yol sahiden o kadar da uzun mu ki, dönüp dolaşıp aynı şeyleri konuşuyor, aynı şeyleri yaşıyorduk?

Adını yitiren Mehmet

Deniz Türkoğlu
1 Mayıs 2010

Bir gün Beyazıt'ta yürürken kırmızı spor bir arabanın içinden adımı seslendiklerini duyuyorum, dönüp baktığımda Mehmet'e rastlıyorum. Görüşmeyeli uzun yıllar olmuş.

Medyası kafeslenmiş ülkede demokrasi masalı

Necdettin Yançizer
14 Nisan 2009

Filmi seyrettiğim yetmişli yıllardan bu yana o sahne çeşitli vesilelerle aklıma gelir ve şunu çok merak ederim. Aynı şey Türkiye'de olsa ve bizim Akbaba elindeki belgeleri bizim çok satan gazetelerimizden birine verse, o belgelere ne olurdu?

Düşünce Soykırımı ya da Susturma Kültürü

Mehmet Atılgan Aslan
6 Ocak 2009

Toplumda bu özürden huzursuz olan kesimin sözcülüğünü, özür kampanyasına katılanları işbirlikçi diye suçlayan Ege üniversitesindeki akademisyenler daha önce yapmıştı zaten.

Eylül geçti üzerimizden

Ümran Davran
27 Ekim 2004

Dört buçuk ay sorgusuz sualsiz yattıktan sonra ilk mahkemede tahliye oldu kardeşim. Ağustos sonuydu. Zaten onbeş gün sonra da eylül geçti üzerimizden.

Doktorun görevi yaşatmak değilse nedir?

Faik Çelik
7 Ekim 2003

Artık ülkemizde ölüm cezası kalktı, ABD'de ise tüm hızıyla, hatta reşit olmayanları da kapsayacak biçimde devam etmekte. ABD'deki meslektaşlarımızın da bu utançtan biran önce kurtulmalarını diliyorum.

İkinci Cumhuriyet nedir, ne değildir?

Mehmet Altan
Kitap, 1992

Geçmişe örtü örterek, toplumsal dokunun sağlığına yeniden kavuşmasını engelleyen anlayış ile anti demokratik yaklaşıma eşlik eden devletin ekonomik patronluğuna nasıl çare bulacaklar?

Uygarlığın Küçük Çocuğu ile Şişman Adamı

Ahmet Deniz Ölmez
6 Ağustos 2008

Peki, bunca zamanın ardından -bunca yaşanmışlık ortadayken- biz insanlar, diğer Uzak Asyalarda; Ortadoğu'da, Balkanlar'da, Kafkaslarda, Afrika'da, kan kokusuna duyduğumuz iştahı ne kadar dizginleyebildik?

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Bacı Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Günce Hayat Hayvanlar Hızlı Gazeteci Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Karikatür Kariyer Kedi Kemalizm Kemal Tahir Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nereye Nostalji Pano Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Sol Sosyoloji Spor Şarap Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Ütopya Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

92