Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 34 yazı var   →   1 / 5

  • Mavra

Bir ben vardır bende benden içeri

Melih Özel - 2 Haziran 2012

Hiç isim benzerliği nedeni ile bir başkası ile karıştırıldığınız oldu mu? Olmuştur mutlaka. Ama neredeyse bir ömür diyebileceğiniz bir süre içerisinde, birisi ile karıştırıldığınız oldu mu? Benim oldu.

Gemiye çektik yelken!

Melih Özel - 30 Nisan 2012

Sudan çıktık. Muharebeden arta kalanlarımızı toplamaya başladık. Tekneyi, ilk kurduğumuz yere aldık. Denize dökülenleri toparlarken, bir yandan da birbirimizi kırmadan durumumuzu akla uygun hale getirmeye çalışıyoruz.

Densizlikler denizinde boğulurken

Melih Özel - 16 Aralık 2011

Ben de densizlik yapmalıyım! diyorum kendi kendime. Başka çaresi yok. Belki böylece boğulmam. Ne bileyim, belki su üstünde kalmanın yolu budur.

Kuraklığa çareler

Necdet Şen - 11 Ağustos 2008

Gazetelerin üçüncü sayfalarında "her temizlik gününde tanker tanker su + kova kova deterjan tüketen Necla Hanım temizlik masası dedektiflerince gözaltına alındı" biçiminde haberler göreceğimiz günleri hasretle bekliyorum.

Durmadan bana geleceğine arada bir kendine gel

Deniz Türkoğlu - 12 Mayıs 2004

Ayrıca, arkadaşlarım değil mi bunlar? Evet, arkadaşlar. Hem de acil sorunları var. Çok önemli, pek ciddi, acayip gerçek sorunlar. Ve ama fakat, benim kötü günümde nerdeydiler?

La Utopia de Baron Von Türkan

Ali Türkan - 22 Şubat 2004

Mutfak camına, kanadı gümüşlü bi güvercin konuyor. Köfte için ufaladığım ekmekten birazını ona veriyorum. Önce kaçıyor, az sonra ürkek ürkek girişiyor ekmek kırıntılarına.

Protesto edelim arkadaşlar!

Hiddettin Cırnak - 13 Mart 2003

İşaretli alanların doldurulması zorunludur. Bilgileriniz veritabanımızdaki diğer 5.000.000 kişilik kaydın arasına eklenecek ve gereksiz kişilere açıklanmayacaktır.

Osuruk nasıl husule gelir?

Rayiha Ferahfeza - 31 Aralık 2002

Çıkmak isteyen gaz içeride durmaz. Kaale almayabilirsiniz, bastırmaya çalışabilirsiniz, suçu başkasına atabilirsiniz, ama eninde sonunda kokulu gerçek ortaya çıkacaktır.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

81
Derkenar'da     Google'da   ARA