Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 6 yazı var   →   1 / 1

  • Amerika

Obama, The Rock Star

Ahmet Faruk Yağcı - 19 Nisan 2009

Kitlelerin bilgeliği (wisdom of the masses) gibi kavramlara itibar etmeyin, diyorum. Facebook çağındakitlelerin bilgeliği falan bence hikâye. Kendini özgün zanneden aynılaştırılmış kalabalıklar var elimizde.

Burak Obama

Vahap Demir - 8 Kasım 2008

Sözün özü, Türkiye'de ne sol ne de liberal düşünce yoktur. Az sayıda bunların ne olduğunu bilen insan da tartışmayı harlandıracak kadar kalabalık veya güçlü değildir. Tartışmanın düzeyi de zaten her defasında bizden gayrısi bize dost değil önermesiyle sonlanacak kadardır.

ABD'nin kısa suç kronolojisi

Dominique Edde / Daniel Sallenave - Le Monde, 2 Ekim 2001

BM Güvenlik Konseyi neden ABD'nin gölgesi gibi? Özgürlükler ülkesi niçin tüm Arap demokratlarına sırt çevirdi? Niçin televizyonda hiç rezalet ve şamata yok? Bilmek istemediklerimizi yazıp söyleyenler niçin hiç Nobel ödülü alamazlar?

CIA'nın Yabancı Devlet Adamlarına Karşı Düzenlediği Suikastler

Stern - 20 Ekim 1995

Beyaz Saray'ın yorumuna göre bu, savaş zamanlarında veya kendini müdafaa durumlarındaki komando aksiyonlarını kapsamının içine almıyor.

Cahil ve Haydut

John Berger - Nisan 2003

Bu zorbalığa yönelik her türlü karşı çıkış normaldir. Onunla bir diyalog kurmak olanaksızdır. Saygın bir yaşam ve ölüm için, kavramlar kendi adlarıyla anılmalıdır. Sözcüklerimizin bize geri verilmesini ısrarla isteyelim.

Hindiler Şükran Gününden Hoşlanır mı?

Arundhati Roy

Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi haksızlığı sürekli kılmaya çalışıyor ve her ne pahasına olursa olsun, kıyamet bile kopsa, Amerikan hegemonyasını yerleştirmeye çalışıyor. Dünya Sosyal Forumu ise adalet ve yaşama hakkı talep ediyor. 

66
Derkenar'da     Google'da   ARA