Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 22 yazı var   →   1 / 3

  • Beslenme

Hem oynasın hem kaynasın

Orhan Dirim - 9 Şubat 2014

Evet, kuru fasulye yendikten sonra bünyeyi şenlendirir. Tavsiye edilen doz, bir günde bir öğünde bir tabaktır. Aşırı doz tüketiminde (sevip de tabak tabak yenirse) 2-3 gün süren yan etkisi görülür.

Bir aşk hikâyesi (susamtos simitis)

Orhan Dirim - 9 Aralık 2013

Sen benim kıymetlimdin, sevdiğimdin ama sana ülkemde sahip çıkamamıştım. Seni bu hale getiren, bir taraftan değerini arttırırken (pahalı), benden uzaklaştıran yüzde doksanı yabancı menşeli akımlar ve katkılar mıydı?

Bir dirhem et kaç ayıp örter?

Necdettin Porsiyon ~ 7 Mayıs 2013

Kararlıyım, eğer kanun kuvvetiyle yasaklanırsa ve herkes sebzeyle beslenmeye başlarsa, ben de bu yasağa uyarım. Yazık, onları da Allah yarattı, değil mi?

Onu yeme bunu yeme, açlıktan ölelim mi?

Durmuş Düşünür ~ 17 Mayıs 2012

Bu haberleri okuyup hafızlayıp, içtiği ayrandan, yediği poğaçadan nem kapan sinir illetli manyaklara dönüşeceğiz de, Allah Baba defter-i kebiri açıp her birimizin ömür matrahını 150 yıla mı yuvarlayacak?

Meyva ile Sebze nasıl ayırdedilir?

Durmuş Düşünür ~ 21 Eylül 2009

Önlem olarak, domates de dahil, her türlü meyva ve sebzeyi, vitamini kabuğunda falan demeden soyarak yemeliymişiz. Ama buna rağmen, ne adam akıllı yıkamak ne de kabuğunu soymak, yüzde yüz koruma sağlamazmış.

Aşure

Vahap Demir - 23 Temmuz 2009

Nereden baksan hikâyede aklıma yatmayan bir şeyler vardı. Ya Nuh peygamber aşure denen bir yemek yapmamıştı ya da onun yaptığıyla bize yutturulan şey birbirlerinden farklıydı.

Sağlıklı Beslenme

Ahmet Faruk Yağcı - 9 Ocak 2009

Kimseyi zorla adam edemezsiniz, çocuklarınızı adam etmeye çalışmayın, adam edeceğim derken hadım edersiniz. Size sevgilerini kaybettirmeyin, evlerini keyifle dönülecek sakin bir liman olarak görsünler yeter.

Ne yersem zayıflarım?

Seyit Balkuv - 8 Mayıs 2008

Erdemli insan olmak için mutlaka kötülüklerle, adaletsizliklerle mücadele etmek mi gerekiyor? Sadece iyi insan olarak yaşamaya çalışmak yeterli değil midir?

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

72
Derkenar'da     Google'da   ARA