Patronsuz Medya

Arşivde konuyla ilgili 6 yazı var   →   1 / 1

  • Reklam

Körler sağırlar reklamcılar

Necdet Şen - 3 Ağustos 2020

O köşenin hangi meziyetlere ya da ahbap çavuş kayırmalarına binaen edinildiğini dışarıdan bakarak anlamak pek mümkün olmuyor; ama yıllar boyu işgal edilen o köşelerde kedi oldu olalı tek fare tutamayışlarına bakarak, işin liyakatten çok bir kliğe, bir camiaya mensubiyetten kaynaklandığını hissediyorsun.

Tuna ağabey kiremitte buz musun?

Gökhan Akçiçek - 24 Eylül 2013

Yani hayata ait sorumluluklarımızın, edebiyat ve sanat üretemeyenlere nazaran daha fazla olduğunu, unutuyor ya daunutmuş görünüyoruz. İşimize nasıl gelirse lâfı alıp orasından anlıyoruz.

Reklamsız bir dünyada yaşamak istiyorum

Necdet Şen - 4 Eylül 2008

Bana göre reklamcı, yeteneğini, zekâsını, bilgisini piyasa düzeninin emrine sunmuş olan zararlı bir kişidir. Dünyanın sonunu getirecek olan şeyin sorumsuzca kaynak israfı olduğunu bal gibi bilir.

Reklamda oynayan gazeteci

Necdet Şen - 24 Haziran 2004

Kahramanlarımız, artık erdemleriyle değil menfaat yarışındaki ataklıklarıyla ve her yola gelir oluşlarıyla sivriliyor rakiplerinin arasından. En aç gözlü kimse biz ona kahraman diyoruz.

Ama ürünü tanıtmak lâzım!

Necdet Şen - 29 Eylül 2002

Reklamlarda en çok kullanılan (biz bunu istismar edilen diye de okuyabiliriz) kalemlerin başında cinsellik, refah, neşe, gençlik, mutluluk, eğlence, zekâ, sevimlilik, saygınlık, şans, başarı ve diğerleri gibi hepimizin arzulayıp da yoksun kaldığı pozitif unsurlar sayılabilir.

Bir bilmecem var çocuklaar!

Necdet Şen - 3 Nisan 2002

Peşimiz sıra dolanır ve aklımızı çelmeye, iç barışımızı bozmaya, kendimizden hoşnutsak, bu huzuru baltalamaya çalışır. Bu mesleğin özü cıfıtlıktır çünkü. Şeytana hizmet eder. 

99
Derkenar'da     Google'da   ARA