Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 20 yazı var   →   1 / 3

Meri kırismıs

Utku Ünal - 28 Aralık 2005

Sözün özü çocukların hayallerini bangır bangır kapitalist yalanlar çığırarak yıkan, bize tüketim toplumunun değerlerini adresleyerek "akıllı olma"mızı söyleme cesareti bulan ve bunu da bu kadar salakça yapan zihniyet midemi bulandırıyor.

Dayanın çocuklar!

Utku Ünal - 13 Kasım 2005

Zaten Paris tarih boyunca hep bunu söylemedi mi bize? Üstüne üstlük hiç de öyle Allahın adını anmadan da olabiliyordu bu işler eskiden olduğu gibi.

Filmin görüngübilimi

Utku Ünal - 2 Kasım 2005

Bu nedenle bilgisayarınızdaki oynatıcınızı bu codeclerle sürekli güncellemeniz gerekiyor. Yoksa oynatıcınız heran "bu görüntü biçimini tanımıyorum" mesajını verebilir.

Şehrin sokaklarında

Utku Ünal - 12 Ekim 2005

Sabah Ahmet'den duyduğumda boğazım düğümlendi, ellerim titredi. Gençliğim ellerimin arasından kayıp gidiyor sandım, telaşlandım. Ne zamandır kapaklarını açmadığım kitaplarına sarıldığımda rahatladım.

Açık kaynak kodu delikanlıyı bozar mı?

Utku Ünal - 15 Temmuz 2005

Bu yazılımlar uzun zamandır paralı olanlarla atbaşı gidecek özellikler barındırıyorlar. Birçoğu Türkçe kullanımını destekliyor ve bir sorunla karşılaştığınızda yardım alabileceğiniz etkili internet forumları da var.

Hayalet

Utku Ünal - 15 Temmuz 2005

Sinirli bir haraketle kafasını salladı kadın. Kendine hakim olmaya çalışarak ayağa kalktı. Ceketini giydi ve kapıya doğru yürüdü. Hiçbirşey söyleyemedi, peşi sıra koştu sadece.

Kadınların tarihsel talihsizliği

Utku Ünal - 12 Ocak 2005

Kadının bütün cinsel özgürlüğü elinden alındı ve sadece tek bir erkeğe bağlı olması istendi. Erkeklerin kaçamakları ise olağan görüldü.

Motosiklet Günlüğünden

Utku Ünal - 3 Ocak 2005

Bakkaldan beyaz peynir de alırız şimdi. Aman sevgilim üşümesin, hasta olmasın, rakının yanına domates biber doğrasın, peynir de keselim, sonra da sevişelim kış geceleri boyunca.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

88
Derkenar'da     Google'da   ARA