Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 2 yazı var   →   1 / 1

Robot Uyumluluğu

Erich Fromm - Kitap, 1941

Günlük yaşantıda, insanların karar vermiş, bir şey istemiş gibi göründüğünü, ama aslında yapacakları şeyi istemelerini 'zorunlu' kılan iç ya da dış baskılara uyum sağladıklarını örnekleyen birçok olay aktarmayı sürdürebiliriz.

Yüreğin katılaşmasının öyküsü

Erich Fromm - Kitap, 1964

Özgürlük sahip olduğumuz ya da olmadığımız sürekli bir özellik değildir. Aslında bir sözcüğün, soyut bir kavramın dışında özgürlük diye bir şey yoktur. Yalnızca tek bir gerçeklik vardır: Seçmeler yapma süreci içinde kendimizi özgürleştirme eylemi. 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

80
Derkenar'da     Google'da   ARA