Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 26 yazı var   →   1 / 4

Bir Japon Masalı: Taş Ustası

Anonim - Kitap, 2003

Zenginlik ve büyüklük sevdası içini kemiriyor, zaman zaman bir asilzade olarak doğmadığına üzülüyordu. Bütün boş zamanlarında kendi kendine halinden şikâyet eder, kendisini daha iyi bir seviyeye ulaştırması için Tanrı'a yalvarırdı.

Eski bir tapınak yazıtı

Anonim - İ.Ö. 9. yüzyıl

Hatırlar mısın doğduğun zamanları; sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes ağlasın öldüğünde, sen mutlulukla gülümse. Sabırlı, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin.

Et cinayettir!

Anonim

İnsan olmanın farkı biraz da budur sanıyoruz. Yeryüzündeki her türlü canlı için baskısız, katliamsız, hapsedilmenin olmadığı, bir türün diğeri üzerinde veya bir insanın diğer insan üzerinde tahakküm kurmadığı bir dünya istiyoruz!

Gereksiz Bilgiler

Anonim

Drakula, tarih boyunca sinemaya en fazla uyarlanan hikâyedir. Eskimolar buzdolaplarını yiyeceklerin donmaması için kullanırlar. Telefonun mucidi Alexander Graham Bell, karısı ve annesiyle hiç bir zaman telefonda konuşamadı. Çünkü her ikisi de doğuştan sağırdı.

İhtiyar Adam ve Aristo Mantığı

Anonim

Hakikati anlamaya ve kolay yanıtlara kanmamaya istekli insanı bekleyen şey ise, yoksul bir hayattır, her şeyiyle ortalama insanlara göre ayarlamış olan dünyamızda. Bu ne üzülecek ne de sevinecek bir şeydir.

İsraf!

Anonim

Hayat çok ince, akıl almaz incelikte ipliklerle örülmüştür. Her şey o kadar birbirine bağlıdır ki, ilkokul okuma kitabımızdaki bir sözü hiç unutmadım. Bir mıh bir nal kaybettirir.

Kedi nedir? Köpek nedir?

Anonim

Bir köpeğin düşünce tarzı: Birlikte yaşadığım bu insanlar beni besliyor, seviyor, sıcaktutuyor ve bana çok iyi bakıyor… Bunlar Tanrı mı ne? Bir kedinin düsünce tarzı: Birlikte yaşadığım bu insanlar beni besliyor, seviyor, sıcak tutuyor ve bana çok iyi bakıyor… Ben Tanrı mıyım ne?

Şifalı Bitkiler

Anonim

ZEYTİN: Zeytinyağı, safrayı artırır. Karaciğeri çalıştırır. Karaciğer ağrılarını keser. Sarılıkta faydalıdır. Yaprak ve kabukları yüksek tansiyonu düşürür. Kandaki şeker miktarını düşürür. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

96
Derkenar'da     Google'da   ARA