Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 3 yazı var   →   1 / 1

Aristo öldü!

Ahmet İnam
Mayıs 2000

Tembelleştirip, yılgınlaştıran, korkak dengelilerden olmaktansa, cesur, tutkulu, araştıran, heyecanlı dengesizlerden olmak yeğdir. Aristo, dengeyi, orta yolu arayan bir filozoftu. Bu kedi filozof, adaşına, kendini pencereden bırakarak, bir şey söyledi.

Hali yorma olanağı olarak karikatür

Ahmet İnam
Kitap, Mayıs 2000

Karikatür, halimizin duvarlarını, algılama eksikliğimiz ya da özürlerimizden ileri giden ufuk darlığının verdiği kuşatılmışlığı yorarak , bunların ötesine geçebilme çabasıdır.

Yobazlar

Ahmet İnam
Kitap, 2002

Yobazlık, bizim dünya görüşümüzü nasıl yaşadığımıza bağlıdır. Ben bir adama yobaz damgası vurayım da sen tersini göster bakalım. Yani, iş sonunda bizim iki dudağımızın arasındadır.

Noel Baba gelsene, bize de hediye versene

Orhan Dirim
16 Aralık 2013

Senin hediye verdiğin dünyamızda, bizde de Noel Babalar var. Genellikle AVM'lerde, dükkânlarda, caddelerde, bize hediyelik bir şey satmaya çalışıyorlar. Burada bir hata yok mu? Halbuki sen hediye dağıtıyorsun.

↑ şirketten

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

101