Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 28 yazı var   →   1 / 4

Yitik karşılaşmalar

Meltem Tolunay - 25 Aralık 2004

Biliyor musun Osman, yıllar sonra, sen o güne ait hiç bir şey hatırlamayacaksın, örneğin o gün ne giydiğini, önce nereye doğru yürüdüğünü, orada ne kadar zaman harcadığını.

Gregor Samsa, Veronica Voss ve diğerleri

Meltem Tolunay - 26 Kasım 2004

Sihirli aynalar çadırından içeri giriyorum koşarak. Her bir aynada yamulan yüzümü, bedenimi inceliyorum uzun uzun. Kahkahalar, gözyaşlarıyla birleşiyor. Bakmayın çok da eğleniyorum.

Profesyonel olmak istemiyorum!

Meltem Tolunay - 6 Kasım 2004

Sevdiğim işi, gece gündüz uyumadan, güvendiğim ve sevdiğim insanlarla para, çıkar, uydurma unvanların kaygısını gütmeden, yapmak, üretmek, çalışmak istiyorum. Varsın herkes profesyonel olsun, imaj yapsın, kariyer planları oluştursun kendine.

Senin adına çok sevindim

Meltem Tolunay - 8 Ekim 2004

Ya da hikaye tam tersine de yazılabilir. Evlenen sizsinizdir, nikahınıza dakikalar vardır, elinize tutuşturulan bir tomar telgraf arasında bir anda gözleriniz o ismi görür.

Tersyüz

Meltem Tolunay - 18 Ağustos 2004

Şimdi artık başkalarına sondaj yapmayı bıraktım. Tek denek kendimim. Bir kazağı üstümden çıkarır gibi, kendimi tersyüz etmek istiyorum. En içimdekilerle bakmak istiyorum aynaya gizlemeden ve gizlenmeden.

"Adı Vasfiye"nin karnından gül kanayanı için

Meltem Tolunay - 29 Haziran 2004

Onunla ilgili anlatabileceğim başka şeyler de var. Ama ben iyi anıları anımsamak istiyorum yalnızca. İki gün önce gazetede o feci resmi görünce, birden 11 yıl öncesine gittim ve tüm bunları anımsayıverdim.

Ya dışındasındır çemberin, ya da?

Meltem Tolunay - 25 Mayıs 2004

Ben bu çarkın neresine uymuyorum bilmiyorum ama bir türlü çarka oturmuyor dişlilerim. Haliyle, zorlamak, ittirmek, lehimlemek, araya lastik sıkıştırıp yağlamak gerekiyor, ama ne sürtünmeyi ne aşınmayı engelleyemiyorum.

Bütün büyükanneler birbirine benzer

Meltem Tolunay - 17 Mayıs 2004

Babanne geliyor. Herkes ölüm sessizliğinde yemek yiyor. Sofrayı toplamak kızlara kalıyor. Babanne ellerini yıkamaya giderken "eşşoğlu eşşek hep karısını tutar zaten" diyor kendi kendine…

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

97
Derkenar'da     Google'da   ARA