Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 86 yazı var   →   1 / 11

Kent Dönüşürken

Ahmet Faruk Yağcı - 18 Kasım 2012

Hislerim karmakarışık. Bu şehirde yıkılması gereken ve korunması gereken o kadar çok bina var ki. Bu binalar o kadar iç içe geçmiş ki. Ellili yıllardan kalan geniş girişli, büyük pencereli bir apartmanın önünde meftun bakarken, yanındaki sıvaları dökülmüş, pimapenli korkunç bina içimi kaldırabiliyor.

Şu koca bebekler

Ahmet Faruk Yağcı - 3 Ağustos 2012

Yaşlı hastaların sahipleri. Allah sizlere kolaylık versin. Çocuk bakmaktan daha zor bir işiniz var. Ancak sevabınız çok. Siz yine de büyüğünüzün önündeki kısa zamanı güzel geçirmesine çalışın.

İsmail

Ahmet Faruk Yağcı - 10 Nisan 2012

Andımızı bilmese de olur. Üstelik kürt de. Çarpım tablosunu önünde sonunda ezberler. Onun zamanına askerlik de mecburi olmaktan çıkarsa iki kat kaymaklı ekmek kadayıfı.

Betebe ve Çocukluk Hatıralarında Gezinti

Ahmet Faruk Yağcı - 26 Haziran 2011

Karagümrük'e doğru yenilenen binaları ve harap evleri gördüm. Altında eskiden Stad sineması olan mozaik kaplı binanın ne korkunç bir estetiğe sahip olduğunu görüp ürperdim.

Tarlaya ektim soğan

Ahmet Faruk Yağcı - 5 Mayıs 2011

Şimdi Silivri-Çatalca hattında her evde yakında gelecek paralar sayılmakta bir kısmı ile döviz bir kısmı ile altın alınmaktadır. Kadınlar çamaşır yıkarken, erkekler yolda gezerken, çocuklar oyun oynarken en neşeli türküleri söylemektedirler.

Yer kabuğuna ne kadar yapışmalı?

Ahmet Faruk Yağcı - 15 Mart 2011

Ve Richter 9. 0. Zorun oyunu bozması. Güç nedir? Momentum deyince ne anlaşılır? Sorularına milyarlarca tonluk bir su kütlesinin verdiği basit cevap: Budur!

Bir kertenkelenin ardından

Ahmet Faruk Yağcı - 19 Ocak 2011

Ey bir zamanların egemenleri, mağrurları, burnundan kıl aldırmayan işkence üstadları! Çocuklarınıza, torunlarınıza ahlâkî nutuklar atarken neler düşündünüz? Ey birbirini koruyan kü

Apartman Kokuları

Ahmet Faruk Yağcı - 26 Aralık 2010

Yatağın içinde yatan ve kadın olduğunu beyaz örtüsünden anladığınız bir kişi. Hırıltılı bir soluk sesi ve keskin aseton kokusu. Hastanın başında daha kalınca bir mum. Duvarda bir takvim.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

75
Derkenar'da     Google'da   ARA