Patronsuz Medya

Bir ömür alıp gittiler

  Sefa Kaplan - Hürriyet-Keyif, 31 Mart 2002


80 öncesindeki ve 80'in hemen sonrasındaki o derin travmayı yaşamayanlara anlatmak hayli güç elbette Hızlı Gazetecinin mana ve ehemmiyetini. Her gün bir başka heyecanla takip edilir, tartışılır, sezdirilmeden dersler çıkartılırdı ihtimal dahilindeki aşklara dair.

Bir bakıma, bugün isimlerine 'aşk yazarı' denilen arkadaşların altyapısını hazırlamıştı o çizgiler.

Hiç şüphe yok ki, çok daha naif, çok daha bildik bir dünyaya aitti Hızlı Gazetecinin yörüngesi belirsiz bir ırmağın kıyısından süzüp getirdikleri.

Ayıptır söylemesi, Necdet Şen'in de başı az belâya girmemişti yarattığı tipler ve onlara uygun gördüğü siyasal bilinçlenme maceraları yüzünden. Hatta işsiz bile kalmıştı günün birinde.

Şimdi dönüp geriye bakıldığında tuhaf geliyor belki ama…

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

96