Patronsuz Medya

Arşivde yazara ait 18 yazı var   →   1 / 3

Devlet Ana'nın cinsel hayatı

İlker Gökçen - 22 Temmuz 2009

Parkta, falezlerde, gemilerde, uçaklarda, tuvalette, tapuda, noterde, balıkçıda sevişen sevişene. Bin yıllık açlığını bir yılda gidermeye çalışan yurdum insanı tutulamıyor.

Mahallenin Top'ları

İlker Gökçen - 11 Temmuz 2009

Gene de trafikte ehliyeti olmayan öküzlere dayanamayıp küfrü bastığım, turistlere olmadık şeyler yapan yaratıkları görünce elimi koluma hakim olamadığım çok oluyor. Ama bu aralar bize çok ağır gelecek o lâfa bile o zaman bozulmamıştık.

Bir delinin güncesi

İlker Gökçen - 23 Haziran 2009

Eş, dost, eski arkadaşlar bu hayvan sevgimizi duyunca hep aynı şeyi söylüyor, "bu kadar yumuşak olma, hayvan bu, ürer, türer, ölür be" diyorlar. Ve ben hâlâ sokaklarda yaralı kedi ve yavru köpek bulmaya devam ediyorum.

Keresteler en yükseğe çıkabilir

İlker Gökçen - 24 Nisan 2009

İyi geldi bu satırlar ve devamı, kelimelerin ahengi içinde kendimi buldum. Penceremden arka bahçedeki yeşil ağaçlara, deli deli öten kuşlara, ava çıkmış kedilere baktım. Milyonların içinde bir "kaçık" olmak en erdemli olanıydı.

Asker oldum piyade

İlker Gökçen - 17 Aralık 2008

Cebinde içecek bir paket sigarası bile olmayan, deli olduğu halde başımızdan gitsin diye askere yollanan, siyah dişleriyle güldüğünde ruhumda yaralar açan şu çocuk yüzlü Kâğıthaneli İsmail niye gidecekti ki savaşa?

Gençliğe Övgü

İlker Gökçen - 20 Kasım 2008

Ne diyor? Ertuğrul Özkök'ün eşi? "Bu hayatı ben istemedim. 125 metrekare huzurlu bir hayat yeter bana. Ertuğrul'a bırak bu hayatı, git deniz kenarında kitap yaz diyorum, ama dinlemiyor".

Analar bir daha doğuruversin, ne olacak?

İlker Gökçen - 7 Ekim 2008

Böyle adil değil bizim dünyamızda işler maalesef. Ama kediler "nankör" , köpekler "aç gözlü" , domuzlar "saldırgan" , ayılar "zorba" , kuşlar ise "sıçıcıdır" ve sevmeyiz cümlesini bu yüzden.

Güce tapanlar tarikatı

İlker Gökçen - 16 Eylül 2008

Radyoda çellolar notaları havaya uçuşturuyorken; hangi çöpte hangi kedi var bilmek, gökyüzünün hâlâ mavi olduğuna şükretmek, sarı bir küçük kıza ve onun anasına sahip olmak yetiyor bana.

daha önceki yazılar → 

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Meslek Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

88
Derkenar'da     Google'da   ARA