Patronsuz Medya

Memursun dediler vermediler

Büdütör - 17 Eylül 2014

Her şey bir yazının altına o yazının ana fikriyle pek ilintisi bulunmayan, belki yazanın o andaki haleti ruhiyesini, belki de mutad kafa karışıklığını yansıtan -ama mutlaka kışkırtıcı ton taşıyan- bir yorum yazılmasıyla başlar.

Yeni bir kamuoyu yaratmalıyız!

Alev Alatlı - (?)

Ahlâk kavramını yeniden gündeme getirmek, yeniden yorumlamak, dünya görüşümüzün, toplumsal mutabakatımızın temeli yapmak zorunda olduğumuzu görmenin vaktidir.

At üstündeki ecdadımız

Mustafa Muammer Elöz - 25 Kasım 2012

Demek ki neymiş ilgililer uyarılmış. Senarist, yönetmen, oyuncular filân mı acaba bu ilgililer? Kimse Pardon, size ne? diyememiştir tabii ama her halde diziye bu minval üzere devam etmişler ki, bir sonraki adıma gelinmiş.

Bahtsız Bedevi ile Kutup Ayısı

Battal Takoz - 8 Kasım 2012

Dön aynaya bak, bahtsız bedeviyi göreceksin orada… Ama o çöllerde gezerken aman ha kutup ayılarına dikkat et. Horoza sormuşlar, Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar diye…

Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini!

Sabiha Sallar - 22 Kasım 2012

Netice itibariyle, şunu belirtmek isterim ki, vatanın dört bir yandan işgal altında olduğu, bütün tersanelerine girildiği ve bütün tepelerine cami yapıldığı bir dönemde, bizim öyle laylaylom konularla kafa bulandırmaya hiç hakkımız yoktur, olamaz.

İronik

Hatice Yavaş - 12 Eylül 2012

Evrene mi yollanıyor mesajlar yoksa tanrıyla dua yoluyla bağlantınız mı var bilmiyorum ama hayatla iletişim kurarken kullandığımız lûgate dikkat etmek gerekiyor sanırım. İronizmle gerçek bu kadar yakın arkadaşken.

Ay Üstü Türk Uzay Üssü

Okşan Muğla - 9 Nisan 2012

Hay ampülü patlayasıcalar, hay İMF'yle ayıp kâsetleri internete düşeseciler, hay İMKB 100 endeksleri yerlerde sürünesiceler, hay back-up'ları deşifre olasıcalar, sizin bütün security key'lerinize len, ne seyretcem şimdi ben!

Japonya Depremi ve Birand Haberciliği

Tunçer Baykaş - 25 Mart 2011

Biz, Japonya'da yaşayan Türk vatandaşları, bu türlü haberlerden dolayı çok büyük sıkıntı içindeyiz. Haberi yapanların ve yayınlayan kanalın verilebilecek en ağır cezayla cezalandırılmasını istiyoruz.

Ayol, bu atlar ne yapıyor böyle?

Ayşe Çoban - 25 Nisan 2009

Tam arkadaşlarıma önermeyi düşündüğüm sırada şu koyduğunuz resme baktım vazgeçtim yazım kuralları kadar ahlâk kurallarınada dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Araya kaynak mı yapmışlar?

Alper + Büdütör - 22-25 Mayıs 2008

Hıristiyanların Kutsal Kitap'ını okuyorum bu aralar. Bu konuyu dün Mısır'dan çıkış (Exodus) bölümünü okurken, orada Hz. Yusuf'un kemiklerinin çocukları tarafından topraktan çıkartılıp yanlarına alınmasını okuduğumda düşündüm.

"Başım sağ olsun"muş

Osman Bolat - 12 Ekim 2003

Tarlalar gördüm, üzerinde otlar sararmakta yeni ekilmekte ya da ekilmiş. Dağlar gördüm, tablodan çıkmış gibi. Kayalıkları sıyırıp gitmekte kıvrıla kıvrıla tren yolu. Mezarlıklar gördüm.

Mavra bölümündeki yazılar