Patronsuz Medya

Tütsü ve Haşerat

  Krişna Yumurti - Aralık 2004


En çok merak edilen konulardandır: Son zamanlarda gitgide moda haline dönüşen hint usulü tütsülerin sivrisinekleri de kaçırdığını duydum. Acaba bu bilgi doğru mu?

Sivrisinek haşeratına sardunya…

Sivrisinekler sardunya bitkisinin yapraklarının kokusundan hoşlanmazlar. Bu kokunun olduğu yere yaklaşmazlar. O tütsülerde de bu koku varsa doğru olabilir söylediğiniz. Ben sandal ağacı tütsüsünü severim ve kullanırım. Sivrisineklerin de o kokuyu çok sevdiklerini düşünüyorum. Ortamı terketmeyi bir yana bırakın icraatlarında azalma bile olmuyor.

Fesleğen saksıları da işe yarar.

Evet sivrisineğe karşı özellikle Tekirdağ'da ve o cıvarda briket duvarlarda açılan deliklere duvar boyunca fesleğenler dikilir. AMAÇ: Sivrisineği uzak tutmak.

diYorum

Krişna Yumurti neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

89