Patronsuz Medya

İç evreni karanlık zibidi

  Hikmet Çetinkaya - Cumhuriyet, 11 Ekim 1996


Hürriyet gazetesinde bir takkesiz liboş var. Bizim Deniz Som ona zırtapoz diyor. Adı Necdet Şen olan bu iç evreni karanlık zibidi, dün Nadir Nadi'ye saldırma cüretinde bulundu.

Bu aşağılık, bu haddini bilmez yaratık acaba kimlerin maşasıdır? Bu zavallı acaba kimlerden buyruk almaktadır?

Hürriyet gazetesi, Atatürk devrimlerine, bilim adamlarına, aydınlara, demokrasiye ve insan haklarına alçakça saldıran Necdet Şen'e daha ne kadar tahammül edecektir?

Necdet Şen adlı zibidinin dünkü çizgisi mi yazısı mı ne olduğu pek anlaşılmayan zırvalarını Hürriyet gazetesi yöneticileri nasıl savunacaklar çok merak ediyorum.

Gelin zibidinin yazısına bir göz atalım:

Zorbalığın fikirlerden üniformalar diktiği totaliter mizaçlı sistemde, asli görevi eğitmek olan üniversite rektörlerinin buram buram ajitasyon kokan açılış söylevleri ve hukukun hassas terazisini toplumun üzerinde yansız olarak tutması gereken yargı lordlarının militanca çıkışları ve toplumsal sözleşmelerin kırılgan noktalarını hoyratça kaşıyan medya komitacılarının rüzgâr eken ahkâmları (ister Allah adına, ister Türklük ya da çağdaşlık ya da çağ atlamak adına) bölücülük olmuyor mu?

Bağnazlık ve softalık sadece sarık ve cübbeyle dolaşmaz. Biz ne softalar gördük yanı başımızda, ki onların demokrasiden kast ettiği şey, 73 sene evvel kendilerine bahşedilmiş olan imtiyazları ilelebet müdafaa ve muhafaza edecekleri bu azınlık dikatörlüğünün bekasından başka şey değildi.

Çizgi romanın konuyla ilgili bölümü: Sahte Demokratlar →

* * *

Demokrasi ve Cumhuriyet düşmanları, salt şeriatçı basını değil, 'laik basın 'denilen gazete ve televizyonları da kuşatmışlardır…

Şeriatçı basının ne yaptığını, şeriatçıların nasıl örgütlendiğini biliyoruz. Yani takkeli liboşların ve şeriatçı tosuncukların amaçlarının lâik demokratik cumhuriyetin temeline dinamit koymak olduğunu biliyoruz.

Ya bunlar ya lâik demokratik cumhuriyet düşmanı takkesiz liboşları tanıyor muyuz, biliyor muyuz?

Yukarıda Necdet Şen adlı zibidinin yazdıklarını okudunuz…

Bu 'zırtapoz' Mustafa Kemal'e, Cumhuriyet ilkelerine, devrimlere, lâiklere, demokratlara, yurtseverlere söverek Hürriyet'in lâik patronu Aydın Doğan'dan maaş alıyor…

İşin ilginç yanı Hürriyet gazetesi de her gün Şeriat geliyor diye manşet atıyor. İnanılması güç ama bu tip yobazlar Milliyet'te değil de nedense Hürriyet'te barınabiliyor.

Hürriyet'in Kaddafi'yi kınamaya hakkı yok. Çünkü Hürriyet'in Kaddafi Necdet'i var…

Yorumlar

Filhakika, üstad yerden göğe kadar haklı tabii ki.

Basın tarihimize altın harflerle kazınması gereken bu çok değerli makalenin başlığı TRT ve Hürriyet Gazetesi idi. Sahte Demokratlar alt başlığı altında -bu siteye de koyduğum- ve Değişim Rüzgârı'nın Hürriyet'teki kısa bir bölümünü yorumlayan bu makalenin ilk yarısında TRT ile ilgili şeyler vardı, yukarıda sadece konumuzla ilgili ikinci bölüm alıntılandı.

Konu açılmışken şunlara da bir göz atalım:

Necdet Şen → İç evreni aydınlık beyefendi
Necdet Şen → Sahte Demokratlar

Zibidi - 4 Haziran 2011 (10:39)

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

87