Patronsuz Medya

Nereye?

Ve Necdet Şen Japon değil!

  Cüneyt Özdemir - Deepnot


Necdet ŞEN, nam-ı diğer Hızlı Gazeteci'nin mucidi, babası, her şeyi.

Şu anda derkenar.com adresinde Hızlı Gazeteci'yi yeniden hayata döndürdü. Kitapçı raflarında ise NERELERDEYDİN BUNCA ZAMANDIR? sorusunun cevabı var.

Kitabın adı NEREYE. Necdet sırtına çantasını almış ve otobüsle kendini Hindistan yollarına vurmuş. Ecnebi memleketlerde pek bir moda olsa da biz de bu tür seyahat edenlere pek iyi gözle bakılmaz. Ya deli derler ya da.

Neyse mevzu nasıl bakıldığı değil. Zaten Necdet'in de anlaşılan umurunda değil. Gün gün koca bir geziyi not tutmuş. Siz de o notların ve bir nevi günlüğün eşliğinde bir Hindistan turu atıyorsunuz.

Ama bu tamamıyle gerçek bir tur. Gezi dergilerinin ya da kitaplarının sponsorlarla allayıp pullayıp sizlere kakalamaya çalıştığı türden sanal cennetlerin hikâyesi değil. Bu basbayağı sıradan bir gezi. Bazen eğlendiğiniz ve bazen de sıkıldığınız, kızdığınız, lânet ettiğiniz bir gezinin GERÇEK hikâyesi. Daha doğrusu sıradan bir insanın gezgin denilen basılı bir hüviyet kâğıdı olmayan kimliğe bürünüşünün hikâyesi.

Necdet pek çok badireyi atlatıyor. Gezi hele de tek başına ise cidden çekilmez olabiliyor, bunu anlatıyor. Ve bir gezideki kuruntularınızın, sıkıntılarınızın ve sonrasında hatırlamak bile istemeyeceğiniz küçük ayrıntıların sizlerin hayatını nasıl zindana çevirdiğinin hikâyesi.

Ben kitaba sabah başladım, akşam bitirdim. Sizin o kadar hırs yapmaya ihtiyacınız yok. Yavaş yavaş okuyun… Sindire sindire…

Bir de kitaba başlarken aman dikkat Necdet ŞEN gerçi kitabında şaka yollu itiraf ediyor ama bence doğruyu da söylüyor Kendisi Disneyland'dan gelmiş. ve gerçek adı MİKİ MAUS. Ama kesinlikle Japonları andırsa da Japon değil.

P.S; Bir de küçük bir ayrıntı ama kitapta elinde kamera ile dolaştığını anlatıyor. Umarım programını yapar da biz de seyrederiz.

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

98