Patronsuz Medya

Yazmaktan korkma, özensizlikten kork

  Büdütör - 11 Temmuz 2009


Efendim, Derkenar'a yorum yazarken altta çıkan o kırmızı uyarılar var ya hani, o uyarılar farz değil sünnettir. Ya da kulak tozumuzdaki sağduyu efendi hazretlerinin fısıltısı diyelim.

Ne için bunca korku ve stres? Ben cennet/cehennem kuyularının kapısında bekleyen Zahmetullah Hazretleri miyim? Alt tarafı şaka yollu imlâ uyarıları bunlar. Zaten bildiğiniz ama acele işe şeytan karıştığı için gözden kaçırdığınız bazı ayrıntıları hatırlatıyor. Q klavye gibi, yol ehlini sürat ve karmaşa konusunda hız kesmeye zorluyor.

Saniyen, o imlâ uyarılarının şu uçsuz bucaksız internet-ü alâda tek ve biricik olduğunu, başka bir yerde bulunmayan, sadece bu sitenin müdavimlerini faydalanabileceği bir hizmet olduğunu akıl ve fikir sahiplerine hatırlatmak isterim.

Salisen, Büdütörünüz o cavaskripti siz rahat edin diye, halvette günler geceler geçirerek yazdı etti. Bu uğurda kuşluk namazlarını kazaya bıraktı. Niye? Taş atarken kolunuz yorulmasın diye…

Bir de hasseten belirtmeliyim ki, Derkenar zülfüyare dokunan yazıları ve yorumları dokunmayanlardan daha üstün tutar. Bizatıhi kendisi zülfüyare dokunan gayet kalın bir lokma olup ana akım fosseptiğinin gözünden ve gönlünden bin ışık yılı ıraktır. Lütfen siz de yarin zülfüne dokununuz, eskaza sizinkine dokunulursa da kızmak yerine müteşekkir kalınız.

Bu Derkenar birkaç bin sayfadan mürekkep bir imtihan yeridir değerli kardeşlerim. Adına Ego dediğimiz, fazla tıkınmaktan mütevellit şişkinliği sınar. Bu meret (Ego), ayıptır söylemesi, bağırsak gazı gibi bir şeydir, fazlası sıkıntı yapar.

O nedenle, tırsmayınız, yazınız sevgili kardeşlerim. Derkenar, bunun için var. Yazdıkça gazınızı da tahliye edecek, ruhen rahatlayacaksınız.

Ama hiç değilse burada (Derkenar'da) yasak savar gibi değil Zen üstadı gibi özene bezene yazmanın zevkini tadınız. Mesut olacaksınız. Mesut ettiğiniz de cabası.

Nedir? Ortalık yerde meydancı gibi volta atıp gönüllü değnekçilik yapan Büdütör'den değil müziği koşturan bateristten korkacakmışız. Acele işe yalapşap karıştığını, bu seğirtme illetinin biz kovaladıkça tekerleği daha da hızlı döndüren bir namussuz olduğunu hep aklımızda tutacakmışız.

Böyle buyurdu Berdüşt.

diYorum

Büdütör ve arkadaşları neler yazdı?

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

80