Patronsuz Medya

Düşler Ülkesi

Alican - 22 Haziran 2001  


Daha üniversiteye ilk adım attığımızda değiştirmeye çalıştık bu ülkeyi. Hesapsız daldık yaratmaya çalıştığımız kavganın içine. Bir çok duyguyu tatmaya çalıştık. Kendi suretimizde bir yaşam kurguladık. Hep eksik kaldı bir yanımız.

Yaşam bizi her gün biraz daha içine çekmeye kendisine benzetmeye çalıştı. Benzeyemedik bir türlü bu yaşama, alışamadık. Ayrık otuyuz bu ülkenin ama duygularımız, umutlarımız şiddetin kol gezdiği bu ülkede her geçen gün biraz daha azalıyor.

Umudun, sevginin, aşkın çiçek açtığı Düşler ülkesine olan inancımızı artırması dileğiyle bir şeyler yazmaya ne dersiniz?

Yorumlar

Evet Düşler ülkesi.

Ne çok inanmıştık, ne çok. Göze alışlarımız nasıl da hesapsızdı.

Ve nasıl da alışamadık, nasıl da bir ayrık otu gibi.

Ne güzel ki, halen düşlerimiz, sevgimiz, umudumuz, dahası özenle biriktirdiğimiz -artık bir çoğu eski bir fotoğraf bile olsa- acı/tatlı anılarımız var.

Ve -azalsa da- güzel insanların varolduğuna dair inancımız.

Deniz - 22 Haziran 2001

Evet… Gercekten Düşler ülkesi… Bu kadar dert ve tasa icinde ancak bize kalan o ufak sevimli cogu zaman uzaktaki düşlerimiz… Gercekleşmese bile hepimizin bi düşü yok mudur… Bunca cirkin ve de kötü seyin arasında eminim hepimizin harika DÜŞLERİ vardır… Ama hepsi de birer düsdür… Gercekci olmak ve hayata dört elle sarılmak… Isde asıl düş bu olmalı… Ne olursa olsun asla vazgecmeden inatla ve azimle yaşama bağlanmak ve sahip cıkmak…

Çagla - 22 Haziran 2001

Düşler ülkesi diye bir yer yoktur sadece düşler olmalı. Düşlerimiz bile sınırlanmış, örnek mi? "Düşler Ülkesi" diyerek ülke sınırlaması yapmak. Gelin düşlerimizi dökelim… Bir, ülkeler olmasın, düşlerde dahi…

Tavarish - 22 Haziran 2001

:) tek başarabildiğimiz bu zaten düş kurmak düşte yaşamak ama sınırsız.

Eskici - 22 Haziran 2001

Üniversite hayatındaki heyacan gerçek hayatta karşılaştığımız dünyanın ötesindeki ayrı bir gerçektir. O dönemlerde her şeyi çözeceğimizi sanırız. Sırf bunun için eğitim gördüğümüzü ve okul bittiğinde her şeyi düzelteceğimizi düşünürüz. Bunun bir de yönetenler tarafından elimizden bir çok şeyin alındığının farkına varsak da bizim sayemizde bu sorunların üstesinden geleceğimizi hep ümit ederek yaşayıp yaşatacağımız düşünürüz.

Karşılaştığımız bu acı tablonun sonunda dahi hayattan ve kendimizden beklediğimiz Düşler ülkesinin gerçek olması hayalini hayalden çıkarıp gerçeğe dönüştereceğiz.

Ş. Demirörs - 22 Haziran 2001

Kendini yorgun hissetsen bile,
Başarı senden kaçsa bile,
Bir hata sana zarar verse bile…

Hatta ihanet sana acı verse bile,
Bir hayal yok olsa bile,
Gözyaşların gözlerini yaksa bile,
Kimse gayretini farketmese bile,
Nankörlük ödülün olsa bile,
Anlayışsızlık seni gülmekten alıkoysa bile,
Ve hatta her şey hiç bir şey olsa bile,
VAZGEÇME
Yeniden başla.

*Düşler, kendileri için bir şey yapılmadığında düş olarak kalırlar. Alıngan, kırılganlardır. Kır zincirlerini.

Özlem Gece - 2 Temmuz 2001

Belki de en güzel düş düş kurmaktır…

Düşler gerçek diil, onları güzel yapan düş yapan da bu kirletilmiş dünyada hiç bir zaman varolmadıklarını, olamıycaklarını bilmemiz…

Adil, kardeşçe, sevgi dolu, barışçıl bir dünyada yaşamak dileğiyle…

Umarım bu bir düş olmaktan çıkar, gerçek olur…

Burcu - 7 Ağustos 2001

diYorum

 

70
Derkenar'da     Google'da   ARA