Patronsuz Medya

Tek kablo + tek adaptör

  Ahmet inceoğlu - Aralık 2004


Bilgisayarın arkasındaki kablo ve adaptör ormanının içinde bazen kayboluyorum. Üstelik her kablo ve her adaptör neredeyse başka standartta.

Şu donanım üreticileri ortak bir standart saptasalar da biz de şu kablo ve adaptör kördüğümünden kurtulsak diyorum. Acaba bu mümkün mü? Yani tek kablo, tek adaptör…Sakın iMac al, kurtul demeyin, o kadarını biz de biliyoruz:) pc için çözüm soruyorum.

Yorumlar

Yok abi, yok! Benim bildiğim yok en azından:)

Utku Ünal - Aralık 2004

Utku ünal bilmiyorsa böyle bir şey yok demektir, boş yere umutlanmışım:)

Ahmet İnceoğlu - 0000

Tesla ve estağfurullah! (Nasıl yazılır bu?) Elektriğin ilk denendiği sıralarda Tesla diye bir adam kablosuz olarak iletilmesini denemiş hatta küçük bir kasabaya (ya da kasabadaki bir fuara) da elektrik verebilmiş. Ancak daha sonra Edison'un kablolu dağıtımı daha fazla kabul görmüş ve bugünlere gelmişiz. Yani bütün o kablolar Tesla'ya inanmamanın sonucu:)

Utku Ünal - Aralık 2004

Aklıma bi fikir geldi! Utku abi, gel senle birlikte her alete uyabilen çok girişli-çıkışlı bir adaptör ile içinden bir sürü kablo geçen ve iki ucunda da bir sürü jak ya da dağıtıcı olan kalın bir kablo üretelim, satalım, zengin olalım, ne dersin?

Ahmet İnceoğlu - Aralık 2004

Radyosu da olsun… Hemen girelim. Gelsin paralar bozulmasın aralar.

Utku Ünal - Aralık 2004

diYorum

Etiketler

Aile AKP Ali Türkan Amerika Araba Aydın Beslenme Bilim Cem Karaca Cehalet CHP Cinsellik Çevre Çizgi Roman Çocuk Demokrasi Deprem Derkenar Devlet Dil Din Distopya Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkek Fanatizm Felsefe Feminizm Gençlik Hayat Hayvanlar Hoyratlık Hukuk İnternet İslâm Kadın Kapitalizm Kariyer Kedi Kemalizm Kent Kitap Kişilik Komplo Konut Kültür Kürtler Mavra Medya Mektup Militarizm Milliyetçilik Mizah Modernite Müzik Necdet Şen Nefret Nostalji Pazarlama Polemik Portreler Psikoloji Reklam Safsata Sağlık Sanat Savaş Sevgi Seyahat Sinema Siyaset Spor Şiir Tarih Teknoloji Telefon Televizyon Terör Toplum Tutunamayanlar Vicdan Yazmak Yalnızlık Yaşlılık Yergi Yoksulluk

Derkenar'da     Google'da  

91